Skocz do zawartości

[Piasta] Shimano FH-M6000 - Wymiana bębenka


cichy202

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prawdopodobnie potrzebuję wymienić bębenek na tylnej piaście. Zauważyłem że ostatnich kilka zębatek zaczyna ruszać się niezależnie od reszty. Wideo poglądowe: https://streamable.com/422lp1. Już przy poprzedniej wymianie kasety zauważyłem że na wypustkach bębenka, w miejscu gdzie mniej więcej są zębatki 8 do 11, są uszkodzenia tak jakby zębatki za mocno napierały na wypustki mimo, że kaseta dokręcona jest poprawie kluczem dynamometrycznym. Podejrzewam, że bębenek znosi nie najlepiej duży moment obrotowy z silnika Bosch CX, a jako że do wymiany mam łańcuch, przednia zębatke i pare innych rzeczy to może warto by było zamówić też bębenek i zrobić to wszystko za jednym zamachem.

Teraz pytanie: piasta to FH-M6000, kaseta jest 11 rzędowa, ale nie jestem pewny który bębenek kupić. W manualu Shimano https://dassets.shimano.com/content/dam/global/cg1SHICCycling/final/ev/ev/EV-FH-M6000-4196.pdf jest to część numer Y3SW98060 ale manual jest niby do 8/9/10 rzędów.

Czy do 11 rzędowej też będzie pasował? Czy jakiś inny może byłby lepszy, bardziej wytrzymały? No i w sumie najważniejsze, czy dobrze kminie, że problem jest w prawdopodobnie z bębenkiem czy coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, ruszyłem tylek i faktycznie nakrętka się poluzowała. Dokręcilem trochę mocniej, może teraz będzie trzymać. 

Pytanie co z tym zrobic że zębatki się odciskają, na bębenku? Nigdy wcześniej tego nie widziałem na żadnym poprzednim rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowanie komuś Garbaruk za tysiaka do elektryka to jakieś nieporozumienie. I co potem gdy duży moment obrotowy silnika zmieli takiego Garbaruka w jeden sezon? 

Wszystkie bębenki Shimano HG są zrobione ze stali, w tych najwyższych grupach ze stali tytanowej.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...