Skocz do zawartości

[do 10000] Rower górski Scott - hamulce - dlaczego taki drogi


kaczka577

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie taki rower: Rower Scott Scale 940 Black. Da się pewnie kupić za 8 tys, nie wiem, tak czy inaczej jest, obiektywnie, dość drogi.

I widzę, że ma hamulce SHIMANO Altus MT200, czyli hamulec za 90zł 😯

Co tutaj się dzieje? Nie rozumiem tego. Ludzie kupują taki rower i wymieniają hamulce, czy może faktycznie te Altusy za 90zł są tak dobre?

Jeżeli są takie hamulce, to co robi cenę tego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz napis Scott to zapłać. Nie chcesz to nie płać, Twój wybór. 

Można by rzec, że ten rower to badziewie ale tak nie do końca. To entry level maszyna do ścigania. Masz ramę z karbonu, a cała reszta jest podstawowa i do wymiany. Dlatego kosztuje dychę, a nie 3 dychy jak to samo w wersji full wypas Scale RC World Cup AXS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rower można polecić komuś, kto jeździ tylko rekreacyjnie po górach, marka nie jest dla mnie ważna, ale ważne są:

- hamulce

- przedni widelec (mam niską wagę, więc te sprężynowe, przynajmniej z fabryczną sprężyną, są zupełnie bezużyteczne dla mnie)

- w miarę lekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ofertę firm prowadzących sprzedaż wysyłkową jak na przykład Canyon ten poniżej, w cenie 7 tyś masz przyzwoicie wyposażony rower.

Pewnie inne firmy wysyłkowe mogą zaoferować coś podobnego ale Cayona mam i używam od paru lat i jest ok.

 

https://www.canyon.com/en-pl/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-8/3273.html?dwvar_3273_pv_rahmenfarbe=BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Canyona i uważam, że ma dobry stosunek ceny do jakości, tylko nie ma fizycznych sklepów. Dobre ceny ma Decathlon. W pewnej kategorii - Dartmoor. Są niemieckie marki wysyłkowe typy Radon - też OK. Ale są takie naklejki, które same w sobie podbijają cenę - Scott, Specialized i królowie słabego osprzętu za duże pieniądze - Cannondale i Santa Cruz - ale rama to najtrudniejsza rzecz do wymiany w rowerze - więc może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...