Skocz do zawartości

[Trasy w Bielsku] Gdzie dobre traski enduro w okolicach Bielską


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

za 2 tygodnie będę przelotem w okolicach bielską i chciałbym tam zostać na weekend i poszaleć na rowerze. Ostatnimi czasy coraz bardziej jeżdzę enduro / zjazd, więc tego typu trasy mnie interesują.

Czy ktoś może mi polecić co będzie lepsze szczyrk czy bielsko?,  Ewentualnie jeśli ktoś zna konkretne trasy, co również poproszę.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku

Łukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz więcej niż jeden dzień to i Szczyrk i Bielsko. Jak ci nie śmierdzi pedałowanie to na jeden dzień Bielsko, bo nie wszystkie trasy są bez podjazdu, ale uważam, że Bielsko lepsze - atmosfera i wybór tras. W okolicy poznałem jeszcze Skolnity - takie sobie, ale nie złe - zielona za płaska, niebieska z fajnym wariantem i czerwona, która jest najtrudniejszą czerwoną jaką znam (czarnych na razie unikam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając wyciągów obydwa rejony możesz połączyć nawet jednego dnia, będąc na Szyndzielni blisko masz na Klimczok skąd zjedziesz czerwonym pieszym w stronę przełęczy Karkoszczonka (techniczny interwał nie taki jak myślisz - trzeba się sprawnie przetaczać przez przeszkody) i dzida do Szczyrku znów na wyciąg. Chyba że chcesz tylko zjazdy to lepiej nie kombinuj bo padniesz, to nie jest oferta dla każdego :D

Dla mnie Szczyrk jest fajniejszy w sytuacji gdy oprócz jazdy chcesz mieć jakieś widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam choć jeden typowy trip po górach dla choćby widoków. Pętelka ze Szczyrku od Chaty Wuja Toma przez Hyrcę, Halę Jaworową, "Strumyk" od Grabowej do żółtego szlaku , Salmopol, Malinów, Malinowska Skała, Skrzyczne i na koniec najlepszy techniczny zjazd w Polsce czyli czerwony do Buczkowic. Taki prosty przykład.  

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bielsko to kilka możliwości. Kozia i Cygan, Kamieniołom, DH+. Szyndzielnia i Dziabar lub zjazd RaR do Sahairy i Gondola. Można też zielonym zjechać na Dębowiec. Od Dębowca masz masę dzikusów. Kołtun, Tarzan, Małpa. Cyberniok i jego trasy. Z Szyndzielni Borsuka i Parówe. Po drugiej stronie Bielska Magórka i Gaiki. Wszystkiego na miesiąc jeżdżenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...