Skocz do zawartości

[Odzież górna] Przylegające koszulki rowerowe - czy ja ich źle używam?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim,

Dotychczas jeździłem na rowerze w koszulkach z Decathlonu - rowerowych ale w względnie luźnych. Używam ich już parę lat i nie widzę większego śladu zużycia.

Ostatnio kupiłem 2 koszulki, ale takie mocno przylegające do ciała. Jedna z Deca, druga od Shimano. Na obu już po pierwszym zużyciu zauważyłem coś w rodzaju zmechacenia. Jakby nitki powyłaziły z zewnętrznej warstwy materiału. Podejrzewam, że głównym winowajcą jest tutaj plecak. Nie chodzi nawet o to, że w nim jeździłem, ale garażuje rower jakiś 1km od domu i robię sobie spacer w tej koszulce i plecakiem - nie jakimś ciężkim (w środku głównie kask + zapięcie łańcuchowe).

Czy te przylegające koszulki rzeczywiście są takie delikatne, że może je sponiewierać plecak? Czy trafiłem na jakieś felerne egzemplarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak ogólne pytanie, że nikt Ci nie odpowie. "Obcisłe" to nie jest kategoria, według której można rozróżniać koszulki i określać ich podatność na mechacenie.

Odpowiedź jest krótka: kupiłeś badziewne koszulki.

Może też być tak, że wziąłeś za małe i są tak opięte, że materiał robi się zbyt cienki.

Ja mam obydwa typy koszulek i nigdy nic takiego mi się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Koszulki są z poliestru.

Jedna z nich wg producenta: Materiał główny 82% Politereftalan etylenu (PET), 18% Elastan Klin 83% Poliamid, 17% Elastan Kieszeń 100% Politereftalan etylenu (PET) Powłoka 100% Poliuretan. Ta koszulka obtarła się znacznie bardziej, w różnych miejscach.

Przy drugiej, wymienione są tylko: poliester, elastan. Tutaj obdarcia są zdecydowanie mniej zauważalne i to jedynie z boku (tam gdzie przechodziły paski od plecaka) i z tyłu na kieszeniach (gdzie była dolna krawędź plecaka). W obu tych miejscach materiał koszulki jest taki bardziej "meszkowaty" - w odróżnieniu od bardziej śliskiego materiału na froncie.

Pierwszą koszulkę reklamowałem - zobaczymy jaki będzie efekt. Dam jeszcze szanse jakieś koszulce od Questa. Jeżeli ta nie da rady, to pewnie daruję sobie więcej tego typu ciuchów ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przylegające koszulki rowerowe, zwłaszcza te wykonane z technicznych materiałów, mogą być bardziej podatne na zmechacenia lub uszkodzenia w wyniku tarcia o powierzchnie, takie jak plecak. To zjawisko może być bardziej zauważalne w przypadku koszulek o cieńszej konstrukcji i delikatniejszych materiałach.W przypadku intensywnego użytkowania z plecakiem, mogą występować drobne uszkodzenia, zwłaszcza jeśli plecak ma zapięcia, zamki błyskawiczne lub inne elementy, które mogą tarcie z koszulką.Sugeruję sprawdzenie instrukcji obsługi danej koszulki, aby dowiedzieć się o zalecanych warunkach użytkowania i prania. Czasami delikatne pranie i unikanie tarcia o ostre elementy mogą pomóc w zminimalizowaniu uszkodzeń.Jeśli jednak zauważyłeś wady już po pierwszym użyciu, zastanów się nad skontaktowaniem się z producentem lub sklepem, w którym dokonałeś zakupu, aby uzyskać informacje na temat gwarancji lub ewentualnej wymiany. Może to być problem egzemplarza, a producent lub sprzedawca może zaoferować odpowiednie rozwiązanie.

Sugeruję skontaktowanie się z obsługą klienta Decathlonu lub producenta Shimano, przedstawienie problemu i zapytanie o ich opinię w tej sprawie. Mogą oni udzielić Ci informacji na temat specyfiki tkaniny i zaoferować ewentualne rozwiązania lub wymianę, jeśli uznają, że jest to kwestia jakości czy wady produktu.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...