Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Tatanka napisał:

A co do małej koronki,to chyba napisy powinny być od strony ramy,a nie tak jak obecnie na zewnątrz

Nie chyba, ale na pewno. Mała zębatka korby jest założona odwrotnie. Dodatkowo, obie koronki powinny mieć znaczniki w linii korby. Co do tego który blat jest XTR, wyjaśnił już kolega @gtb, nawiasem mówiąc blat wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli dobrze widzę masz łańcuch KMC z serii Z. To budżetowe łańcuchy, szybko się rozciągają i niszczą kasetę/wolnobieg. Jednak zaletą tych łańcuchów jest to, że są tanie. To daje Ci szansę jeżdżenia w systemie 3-ch łańcuchów. Przy zakupie nowego wolnobiegu kup jeszcze 2 nowe łańcuchy. Po przejechaniu ok. 500-800km (zależnie od pogody) zdejmij łańcuch z napędu i załóż nowy. Kiedy wszystkie 3 łańcuchy będą już użyte, przy kolejnej zmianie zawieś wszystkie razem na gwoździu, sprawdź ich wyciągnięcie i następnie załóż na rower ten łańcuch który jest najkrótszy. Dalej postępuj tak samo, zawsze zakładaj na rower najkrótszy łańcuch. Osiągnięcie w tym systemie przebiegu 10 kkm nie jest niczym nadzwyczajnym :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wcześniej już wrzucałem zdjęcia napędu, ale w związku z zajechanym blatem nie było wiadomo, dlaczego łańcuch przeskakuje.
Teraz wymieniłem blaty i nowy łańcuch przeskakuje na 8 zębatkach z tyłu. :(
Jeszcze raz wrzucam zdjęcia kasety, po lekkim spiłowaniu zadziorów. Może nie wygląda, a jednak trup... Widać, jak kiepsko układa się łańcuch.

fc4sjd.jpg

xqlvzr.jpg

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@teraw, środek kasety jest spracowany, zwłaszcza 4 koronka straciła kształt, więc czasem może strzelić. Ja bym kasetę zajechał dopóki się da, wiosna mam nadzieję już wkrótce :)

@Kowal1986, i środek i młynek wyglądają całkiem dobrze, nie powinno być żadnych problemów z nowym łańcuchem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak często bywa przy dojazdach do pracy/szkoły. Jeździ się po określonej trasie, więc najczęściej na kilku przełożeniach a nie na całym zakresie kasety. Trudno coś poradzić na taki stan. Skoro to budżetówka, to ja bym założył łańcuch który mniej skacze i jeździł bym do całkowitego zarżnięcia kasety, ale już bez zmiany łańcucha. Kaseta powinna się jeszcze ułożyć pod łańcuch wyciągnięty obecnie o 0,5-0,6% i myślę że z 1-2 kkm może dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, teraw napisał:

Coś mi czasem przeskakuje i nie wiem, czy to łańcuch na kasecie, czy coś innego.

często zdarza się że zimą łapią zapadki (jeśli bębenek zagnojony lub zanadto posmarowany) Szczególnie to czuć w momencie przejścia z ruchu jałowego na ciągnący. Ja tak miałem ;-)) Jak wyjeżdżałem z chaty, jak złapał mrozik solidniejszy i przestałem pedałować z górki to bębenek lubił zastrajkować i nie chciał załapywać na zapadkach (przeskakiwanie). Solidne rozebranie i wyczyszczenie pacjenta pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...