Skocz do zawartości

[narzędzia] klucz dynamometryczny


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.06.2023 o 09:28, itr napisał:

No dobra, ale jak już jest temat to który klucz kupić tylko do mocowania mostka, kierownicy sztycy małymi imbusami . Podeślijcie linki… czy nie jest tak, że lepiej brać uchylny, a nie grzechotkowy? 

ja moge polecic Topeak Nano TorqBox X - sprawdzałem jego "odczyty" z dynamomentrykiem, idealnie wszystko sie zgrywa....to jest klucz sprezynowy z podziałką ale dziala swietnie i do rurek moim zdaniem jest idealny. 

Do tego jego liniowość i sposob odczytu, rozmiar... jestem b.zadowolony. Coprawda trzba miec do niego imbusa i bity.... ale mozna to zabrac nawet ze sobą jak ktos pottrzebuje sie "instalowac" i cos zmienia, testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy to:

https://dynamometryczne.pl/pl/p/Klucz-dynamometryczny-14-1-15Nm-Quatros-QS59015/689

albo to:

https://allegro.pl/oferta/yato-klucz-dynamometryczny-1-4-2-5-20nm-z-blokada-8432204232
 

nadaje się do przykręcenia korby, mostka itp raz do roku w jednym rowerze? Wiem, że są lepsze klucze ale najtańszy markowy to 2x tyle.
Do tej pory robiłem tak, że kręciłem do lekkiego oporu zwykłym kluczem, a potem szedłem do lokalnego serwisu i tam to dokręcali swoim kluczem wg skali. Ale serwis nie zawsze otwarty, nie zawsze przyjdzie się w porę, a oni nie chcą za to nawet na piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ten drugi to kategoria 1. Co do pierwszego nie mam pewności Quatros to budżetowa marka ale pozycjonująca się jako coś wyżej niż chińszczyzna. Na stronie, którą zlinkowałem: https://dynamometryczne.pl/14-c8/1/default/3 wszystkie inne marki wpadają już w kategorię 2. Więc może coś pomiędzy tymi kategoriami?
Tak czy inaczej nie wiem czy to oznacza, że nie nadają się wcale do takiego zastosowania jak napisałem? Bo zakładam, że nawet jak nie ma tych 3% dokładności tylko 13% raczej się nada, jak 30% to nie wiem, a jak 300% to nie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci napisać,że ja używam jakiegoś za niewielkie pieniadze i nigdy nie miałem problemu jednak nie bede przekonywał Cię do konkretnego modelu myślę,że Dokumosa ma racje pisząc:

Cytat

. I żeby była jasność - nie oszukujmy się, rowery to nie promy kosmiczne. Co to będzie za klucz większego znaczenia nie ma

Mam kumpla który karbon "sciska" o 20% mocniej i twierdzi,że od lat mu się nic nie dzieje, waży sporo a karbon jest chinski od ogevkin, oczywiście nie namawiam do przesady ale doświadczenie każe sądzić,że nie potrzeba klucza za pół wypłaty aby działał. Sam musisz podjąć decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, właśnie o to mi chodzi, nie chcę klucza markowego za 300 jeśli ten za połowę się nada - bo jak sądzę nawet te 30% dokładności wystarcza. Kupiłeś to o co wtedy pytałeś? Te które ja zlinkowałem są w podobnej cenie i pewnie podobnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...