Skocz do zawartości

[4500zł] Do latania co dzień Mtb / XC


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rowerku do 4500zł

Dostałem propozycję aby kupić Canyon Stoic 2.

Rower mi się podoba lecz nie znam się na częściach.

Ważę 110kg i szukam coś do lasu i trochę po asfalcie jak i miasto również.

Rowerek podoba mi się i również Trek lecz tam się przepłaca za nazwę na dzień dobry podobno nie warty ceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoic 2 był spoko gdy chodził ostatnio na promce za 3,4k. Przy regularnej cenie 4,4k  + wysyłka z boxem 269zł + pedały wychodzi niezła suma za którą z pewnością kupisz coś lepszego. 

No i Stoic bardziej na traile, bikeparki itp. Mam i na asfalcie czy lekkim szutrze nie overkill tak jak możesz znaleźć tutaj na grupce opinie. Geometria typowo do latania po wertepach. 

Przy tej wadze patrzyłbym dokładnie w opisy co mówi producent. Bo z tego co pamiętam Canyon "zaleca" max 120kg. 

Edytowane przez svrt.smth
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak wpadł mi w oko https://airbike.pl/produkt/rower-gorski-trek-x-caliber-9/rower-gorski-trek-x-caliber-8-white-ml?gclid=Cj0KCQjwqNqkBhDlARIsAFaxvwxaNVi4qFRsBkb4vEEnp2SagOf8NVdvx9d01AZCmxKO2VbnZMtuYTUaAh1jEALw_wcB

 

Właśnie chodzi o to że skakać wysoko czy jeździć po schodach nie będę lecz wiadomo prędkość po lesie czasami pewnie gdzieś podrzuci itd mocniej.

Chcę nie połamać tego roweru po miesiącu

Waga spada, a rower ma przyspieszyć to.

 

 

Edytowane przez barys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek fajny tylko nie wiem jak się przekłada cena na podzespoły.

Moja waga jest spora i nie wiem co kupić ,a chcę mtb.

Mieszkam na wsi ,więc teren to lasy głównie będzie grane i nie wykluczam miasta dużej mierze również.

 

https://sportano.pl/p/57160/rower-gorski-orbea-alma-h50-bialy?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&gclid=Cj0KCQjw7uSkBhDGARIsAMCZNJsCuj-NXJjW5BSx_aMGSu07g1258LmAQ6ByHiH69aof1HIZubTDmZ0aAgrwEALw_wcB

 

Edytowane przez barys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Orbea ma wszystko co powinien mieć współczesny rower ze sztywnymi osiami boost włącznie.

Tysiąc taniej kosztuje Rockrider Explorer 549 na porównywalnym osprzęcie jeśli Ci nie zależy na napisie na ramie. Chociaż jest tu równoległy wątek forumowicza, który ma wyjątkowego pecha i już w drugim czy trzecim rowerze odbieranym z Deca coś nie gra. Jednak z Decathlonem jest ten plus, że każdą reklamację bez problemu rozpatrują pozytywnie a części bez gadania wymieniają na nowe, często lepsze, z wyższej grupy

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To amortyzator powietrzny i jaka korba pod dużą nogę najlepiej ?

Trek X-caliber 8

Też mi się wkręca

Będzie szybciej jak coś zaproponujesz z odpowiednią korbą i amorem.

Mi się podobają Trek

Cannon też tylko odpadł z gry.

Rowerek max do 4500.

Edytowane przez barys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd dobiera się przede wszystkim pod tereny w jakich się jeździ - jak masz płasko to korba co najmniej 36t, a jak górzysto to odpowiednio mniej. Zawsze będzie jakiś kompromis przy napędach 1xx.

Ja, do takiej jazdy, wolałbym np. Merida 300 Lite.

Chyba, że jeździsz tempem "emeryckim" to nie ma znaczenia.

Czym jeździsz/jeździłeś do tej pory?

W pierwszym poście zalinkowałeś Stoic, który jest rowerem do "rąbanki" co najmniej po lesie, o czym już napisano. Podobają Ci się Trek`i, ale pytanie czy chcesz kupić odpowiedni rower do Twoich zastosowań czy ten, który Ci się podoba? 

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tereny to ulica , miasto , ścieżki leśne np.

Takie coś wystarczy pode mnie ?

https://sport2002.pl/pl/p/Rower-Merida-BIG.NINE-300-Lite-Mat-BlackGlossy-Black-2023/11962?gclid=CjwKCAjwkeqkBhAnEiwA5U-uMxiIpBK1gEKjY3AMIPNLFIEULlJmQqllm3yZ_6hanBMZ8Xe7u34SVhoCxQ4QAvD_BwE

 

 

 

 

Edytowane przez barys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...