Skocz do zawartości

[Napęd] a raczej jego zmiana w rowerze syna - 1x10


mikmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie nie zabijcie mnie proszę za 1000 wątek o napędach 1xXX, ale zanim kupię elementy chciałem sprawdzić u ludzi, którzy to już zbudowali zapewne nie raz.

Pacjent: Author Mirage 24" - czyli rower dla dziecka, z marnym osprzętem. Osprzęt się już rozpada, jest pogięty, fatalnie wybiera biegi - mam go dość. Nie chcę zmieniać roweru jednak, bo jest fajnie podrapany, nie wygląda na nowy i nie przyciąga wzroku a to wciąż fajny rowerek dla młodego człowieka, który spędza na nim kilka godzin dziennie. Później zostanie dla młodszej siostry.

Chcę mu to przerobić na 1x10, wyczyścić trochę kokpit, uprościć używanie itd. Za jakieś grosze kupiłem manetkę m6000 - czyli 10 biegową. To już mam.
Potrzebuję do tego przerzutkę i kasetę oraz łańcuch. 
Chciałem kupić slx m8000 gs lub m5100 sgs. Ta druga tańsza, a chyba wystarczy?
Kaseta jakaś 10s 11-42. Jest tego trochę na allegro/olx.
Łańcuch dobiorę w dobrej cenie 10/11s.

Korbę na razie chciałem rozebrać z zębatek i dokupić 32-34t narrow-wide aby nie bawić się w naciąg.

Dobrze to pokombinowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj łańcuchów Shimano 10-rzedowych. Z racji tego, że są szlifowane tylko z jednej strony to są bardzo głośne. Miałem i ten hałas tak doprowadzał mnie do szału, że musiałem w końcu wymienić na inny. (Shimanowskie łańcuchy 9 i 11 rzędowe są szlifowane dwustronnie).

Kup innej marki lub jak chcesz Shimano to 11-rzedowy.

Edytowane przez przemorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemorski napisał:

Tylko nie kupuj łańcuchów Shimano 10-rzedowych. Z racji tego, że są szlifowane tylko z jednej strony to są bardzo głośne. Miałem i ten hałas tak doprowadzał mnie do szału, że musiałem w końcu wymienić na inny. (Shimanowskie łańcuchy 9 i 11 rzędowe są szlifowane dwustronnie).

Kup innej marki lub jak chcesz Shimano to 11-rzedowy.

dzięki za tipa, bo już miałem ten hg54 w koszyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xgrzehoox napisał:

Jestem w szoku ze ten model ma wogóle kasetę. Bo to jakby niezbyt oczywiste, tzn. w rowerach młodzieżowych na kołach 24". Ale jak młody jeździ z zapałem to warto mu unowocześnić/uprościć napęd.

ano ma, to nie jest żaden super rower, ale spełnia swoje zadanie.
Poprzednik, który aktualnie przygotowuje dla córki author cosmic miał jeszcze wolnobieg, ale ten ma już kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rd m5120, CS m4100 11-42/46 i kmc x10. Z przodu 34/38. Świetna sprawa dla młodych. Prosto i wygodnie... U młodego mam 1x7 i uważam że super rzecz dla dziecka które nie przejmuje się jaki ma bieg przód tył. Tutaj zmienia tylko tył w zależności od sytuacji, co czuje w nogach. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam55 -->
no właśnie kupiłem rd m5120, hg500 11-42 bo dostałem w świetnej cenie 101 pln i nawet trochę lżejsza, bo duże zęby z aluminium, kmc x10, nw 34t i miałem manetkę m6000.
Myślę, będzie hulać.
Jeszcze tylko muszę sprawdzić, czy muszę dokupić jakieś kominy czy z rozebranej korby będą jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 17:59, mikmac napisał:

Sobek82

Nie do końca rozumiem ten linkglide w 5130. To chyba nie działa z manetka m6000 jaką mam. 

Pozostanę przy 5120 chyba, mimo dłuższego wózka, który przy kole 24 ma pewnie znaczenie. 

Linkglide jest całkowicie niekompatybilny, wymaga wszystkich elementów z tej serii 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...