Skocz do zawartości

[Napęd] korba i kaseta, ocena stanu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Młynek to najmniejsza zębatka korby.

Kaseta też jest już licha. Wygląda na to, że musisz kupić cały napęd. Dokup dodatkowy łańcuch i zamieniaj je co ok. 500km (zwiększysz żywotność napędu).

Jeśli łańcuch jeszcze nie przeskakuje to napęd dojechałbym a na jesień całość wymienił.

 

Edytowane przez Lezia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem dlaczego jakieś dziwne odgłosy przy tym napędzie. Przy korbie takie jakby pstrykanie, pewnie łańcuch nie zazębia prawidłowości na zjechanych blatach. Przy kasecie też jakieś terkotanie, albo od kasety albo kółka przerzutki mają za duży luz. 

Łańcuch przeskakuje tylko na największym blacie i najmniejszej zębatce kasety. 

 

Z robię tak jak mówisz, na jesieni zmienię napęd. 

 

Dziękuję za bardzo za pomoc. 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie informacje. 

Chciałem  zamówić korbę ale na tą chwilę zrezygnowalem jak zobaczyłem że ważnym parametrem jest Linia łańcucha, kurde trochę na tym świecie żyje ale szczerze nie wiedziałem że jest takie coś. 

Stara korba ma linie 47,5 a tą co chciałem kupić ma linię 50. 

Będzie ktoś tak łaskawy i wytłumaczy o co w tym chodzi i ci zrobić żeby to wszystkie działałoby jak należy. Myślałem że kupię korbę, wymienię i jazda a tutaj widać że nie jest tak szybko 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cały napęd będzie nowy to kółka przerzutki też daj nowe (choć nie wyglądają źle).

Na przyszłość unikaj jazdy na największym przykosie łańcucha tzn największa zębatka z przodu i najmniejsza z tyłu.

Czemu chcesz zmienić linię łańcucha? Linię można regulować podkładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEZIA, nie chcę zmieniać lini łańcucha ale kupując nową korbę ta linia sama się zmieni bo będzie 50 a ta stara korba ma 47,5. Obie korby na kwadrat. Liczba zębów taka sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvelo, ta jest dokładnie dojechana 😁

Zmienić korbę i tak zmienię bo nowy łańcuch źle zazębia na blatach i słychać jakieś pstrykanie i trzaski. Tylko nie wiem na razie co z tą linią łańcucha i czy zostać przy blacie 48 czy zmienić na 42. Rower crossowy Winora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym uzyskac odpowiedź co myślicie o tej sytuacji. Nie będę już więcej zajmował 4 liter 😁

 

Rower który jest tematem rozmowy kupiłem jakiś czas temu i dopiero teraz zaczalem go ogarniać. Postanowilem że zostanę przy korbie 48-38-28. Korba która jest obecnie zamontowana i zdjęcia jej dodawałem do oceny to Shimano Fc-m171. Gdybym miał wymieniać to na korbę shimano fc-m311. Tak się złożyło że kumpel miał taką korbę bo kupiłem nowy rower i zmienił odrazu na inną. 

I teraz do sedna. Stary suport ma mufe 68 mm oraz Długość osi 123 mm. Może być odchylka 0,5 mm. 

Nowa korba została nadana zamontowana. Możliwe że w tym przypadkach obędzie się bez wymiany suportu? Na środkowym blacie mogę obsłużyć cały zakres kasety 8 rzędowej bez ocierania. Ewentualnie mogę przednia przerzutkę doregulowac 1-2 mm w stronę blatów. 

Czy coś kombinować czy zostawić tak jak jest. 

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i ewentualne porady. 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

 

Ktoś, coś doda do tematu, pomoże, doradzi. Niby wszystko ok ale dziwi fakt że stara korba była z suportem 68/122,5 (123) i była pod linię łańcucha 47,5 a nowa korba  z tym samym suportem jest pod linię 50. Jak założyłem nową korbę to musiałem przestawić delikatnie zakres przerzutki bo prawa strona wózka prawie ocierała o łańcuch. 

Nie wiem czy coś kombinować, chciałbym żeby wszystko było tak jak trzeba. Mam jeszcze w zanadrzu suport 68/117,5, może by zmienić i będzie jeszcze lepiej lub tak jak być powinno? 

Czy tak jak na zdjęciu, dobrze mierzę tą linie łańcucha? 

https://zapodaj.net/plik-BEF4uifA99

https://zapodaj.net/plik-1Loz3YtM6J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...