Skocz do zawartości

[Korba] Miranda BETA3


Rekomendowane odpowiedzi

Ma/miał ktoś z Forumowiczów taką?

Założono mi właśnie takową do trekkinga w miejsce wyeksploatowanej korby SunTour i wydaje się być OK, tylko w ogóle nie kojarzę tej marki. Przeczytałem, że produkują w Portugalii. Tak się zastanawiam, jak to się ma jakościowo np. do Shimano.

https://miastorowerow.pl/korby-rowerowe/40065-korba-pl-48x38x28-170-alu-stal-miranda-beta3-czarno-srebrna-5907437557501.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby Miranda są spoko. Przyzwoita jakość za rozsądne pieniądze, a wagowo nawet nieco lepiej wypadają niż najtańsze Shimano czy Suntour. Ja mam w góralu model Alfa z odkręcanymi zębatkami (42/32/22), a w rowerze fitness założyłem korbę trekkingową 48/38/28 (z blatami nitowanymi, ale najmniejszy usunąłem) i też działa, a jakość zmiany biegów z przednią przerzutką szosową Sora jest bardzo dobra.

image.thumb.jpeg.2bb8766466e7d47065d74402c79d9ff9.jpeg  

 

4dd5fc43595dfcd9.jpg

Modele Beta różnią się od Alfa kształtem ramion, poza tym technologia ta sama. Kwestia gustu, który kształt ładniejszy.

Mi się najbardziej podobają te szlifowane (podobno miały wszystkie zębatki aluminiowe), ale już nie widzę w sprzedaży.

napęd korbowy 44 32 22 3-rzędowy - 9197646201 - oficjalne archiwum Allegro

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ok. 40 km, wszystko zdaje się być OK, tylko nieco twarde przełożenia mi się wydają na środkowej i najmniejszej zębatce, chociaż podjazd pod górę wychodzi całkiem dobrze (48/38/28 obecna Miranda vs. [chyba] 48/36/26 poprzednia SunTour). Będę się musiał przyzwyczaić. Ciekaw jestem, jaka jest standardowa liczba zębów w przednich zębatkach dla rowerów trekkingowych (o ile taka w ogóle istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam niedrogich i dobrych korb trekkingowych 48/38/28T (ale takich żeby nie były z plasteliny) do roweru cross/trekking i zastanawiam się się nad zakupem Miranda Alfa 3/Beta 3. Trafiłem na ten wątek i chcę się zapytać czy te korby są w porządku. Ta Miranda jest klasy Torney (FC-TY301),  Altus FC-M311, czy może Acera (nie wiem czy macie porównanie)? Stara to Shimano FC-M191. Nie wiem jaką Mirandy mają linię łańcucha. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, a stara którą planuję wymienić ma linię łańcucha 47,5mm i suport 122,5mm - tylna kaseta jest 8rz. Na aukcji są różne informacje odnośnie wymaganego suportu - na tej z linku powyżej, że 122,5mm na tej poniżej 118mm. Nigdzie też nie ma info o współczynniku q-factor.

https://allegro.pl/oferta/korba-kor35-miranda-alfa-3-alu-europ-altus-48-c-10739971476

Inną alternatywą jest Sunrace FCM300 także 48/38/28T:

https://rowerplus.pl/korby-mtb-cross-trekking/4996-sunrace-fcm300-mechanizm-korbowy.html?s=0

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...