Skocz do zawartości

[Hamulce] Magura MT5


Kebap

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuje to lepiej opisać. Śruba od banjo zamontowana po prawej stronie jest za długa o około 2mm, przez co lekko zaczepia o szprychy. Chyba że da się to banjo ustawić tak pod kątem, nie wiem nic o hamulcach z banjo, bo nigdy nie miałem takich hamulców.

2 minuty temu, KSikorski napisał:

Piastę masz 100mm czy 110mm ? Obręcz symetryczna czy asymetryczna?

110mm, nie wiem czy asymetryczna ale mam rockridera explore 540.

Edytowane przez Kebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oddaj do serwisu jak się nie znasz kompletnie nic.

Załóż z powrotem i zrób zdjęcie będzie łatwiej. Jedno zdjęcie warte więcej niż milion słów.

Tak to wygląda na jakimś zdjęciu z sieci. Jak widzisz tu masz po prawej albo lewej stronie. Mozesz to odkręcić zmienić i tyle. Ale wymagac to będzie odpowietrzenia. A że się nie znasz kompletnie nic, to nie rób samemu, lepiej oddaj , zapłacisz 50/100 a może mniej i będziesz miał git a w razie W jeszcze do kogo na reklamacje chodzić :)

Magura Tarczowe Mt5 Komplet - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, niuti napisał:

Jak widzisz tu masz po prawej albo lewej stronie.

Na tym zdjęciu nie ma podłączenia po prawej albo po lewej. To drugie zdjęcie to jest lustrzane odbicie pierwszego i na obu banjo jest zamontowane po wewnętrznej stronie. Po zewnętrznej jest odpowietrznik.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, niuti napisał:

moim zdaniem idzie to zamontowac z drugiej strony to ta sama śruba.

Nie miałem do czynienia z tymi hamulcami, ale ani w manuału nie ma mowy o montażu po drugiej stronie, ani niw udało mi się znaleźć ani jednego zdjęcia z tak zamontowanym banjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapewne nikt nie ma bo utrudnia to ewentualne przelewanie, odpowietrzanie itp bo masz tę srubę od strony koła. Jednak jak kolega chce i nic nie pomaga/nie da rady to chyba to jedyna opcja. Choć dla mnie to dziwne że mu obciera.

Ja mam te hamulce i jestem na 99% przekonany że tak się da i to te same śruby. Jednak jestem z dala teraz od roweru i nie mam jak tego zrobić jednak po zdjęciu z sieci śruby wyglądają na te same.

Zdjęcie z neta

35b5aa9b48b5ba8ab401ea3dc953

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fallegrolokalnie.pl%2Foferta%2Fmagura-mt5-mt-trail-sport-zacisk-hamulca&psig=AOvVaw0MfVhkcpQZ8_Eo2TWW9FRi&ust=1686567225828000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwiChq3Uhrv_AhWMuCoKHSnoCOQQjRx6BAgAEAw

 

@Kebap

tarcze to jedno a klocki? poza tym mokre hample piszczą, wiec nie wiem kiedy i jak to sprawdzałeś. To piszczenie przy hamowaniu czy obcieranie o coś? Zamień przód z tyłem i zobacz czy też sie tak dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jednak wina klocków z przodu, bo wczesniej jak zdemontowalem zacisk to zostawilem tarcze i na starym zacisku było bez żadnych dźwięków. Nic nie było mokre.

@niuti Okazało się że była to wina nieoryginalnej śruby od banjo która miała o wiele dłuższy łeb. Ale już to ogarnąłem.

Edytowane przez Kebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...