Skocz do zawartości

[MTB] Projekt, składak do 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oprócz podstawowych rzeczy związanych z jazdą na rowerze, nie znam się na sprzęcie. Mam nadzieje, iż pomożecie doradzicie, itd.

A wiec potrzebuje roweru na cod dzień dojazd do pracy po mieście i jakieś krótkie wycieczki do lasu na grzyby. Dostałem jakiś stary zaniedbany rower od szwagra. Jest to ROWER S'MOOVE VECTOR 6.21 26R19 M. Stan jest tragiczny... zasrany, zarzygane..zapieczony itd. Rozebrałem go na części pierwsze ( w załączeniu rama) i chcę zostawić ramę, a resztę po prostu doskładać.i-s-moove-vector-6-21-czarny-zielony-26-2017.thumb.jpg.b4c2fa83e9fe9de8731e1f8a6c75048d.jpg

Nie jestem kompletnym ignorantem, wiec oczywiście trochę poczytałem, poszperałem po necie, ale oczywiście to nie wystarczy, bo każdy byłby specem. 

Rower ma raczej przeznaczenie 80 - 90 % asfalt reszta jakiś szuter czy leśne ścieżki. Na pewno chciałbym zrobić go na dwóch blatach z przodu myślę ze optymalnie bylo by dla mnie 2X11 Shimano SLX M7000 ale reczej nie koniecznie pełny groupSet.

Tak czy inaczej potrzebuje porady na początek odnośnie widelca. Chce założyć sztywniaka, aluminiowego. Obecnie siedział w nim paździerz podobny do tego https://www.rowerowaholandia.pl/p115130-widelec-rowerowy-26-ch-327-25-4x154x60x27?column=gross_price_with_promotion&dir=asc a na pewno ma te same parametry bo mierzyłem. offset 25,4 i długość 154 mm. Jeśli chodzi o ramę to ster jest zwykły nietaperowany a w srodku ma 27mm.

Chętnie przyjmę jakieś propozycje, byc może ktoś z waz ma do sprzedania. Patrzyłem na Mosso M5 czy M6 ale wszystkie mają 1,1/8 cala więc za grube. budżet na widelec myśle ze jakieś 200 - 300 zeta. Oczywiscie koła w ramie były 26 ale chce zrobić go na 28, więc widelec pod takie.

Jakieś rady? pomysły ? sugestie? moze ktoś ma jakiś na stanie ?

Chętnie przyjme propozycje i sugestie dotyczące równiez całej reszty osprzetu poza ramą 😜

348363263_1494987954368036_6682141856456874338_n.jpg

348363489_617332583793762_7990454893349468202_n.jpg

348365004_638763764790034_5387767981153305380_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło musi się zmieścić, osie hamulców muszą pasować, ale nawet jak to załatwisz to będziesz miał wysoko suport i rower będzie niewygodny. Ta rama to nie jest nic cennego. Pakować w nią graty z poziomu SLX to zła inwestycja. Może wyjść drożej niż nowy rower. Do tego jak nie masz doświadczenia, to popełnisz sporo błędów w doborze części. Albo wyczyść, nasmaruj i wymień to co uszkodzone na dobre (plus ewentualnie sztywny widelec i opony) albo nowy rower. Widełki z rurą 1”?  

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem w swoim życiu trochę rowerów i zmiana rozmiaru kół była zawsze największym problemem - rama ma punkty mocowania hamulców dostosowane do fabrycznych kół wraz z ogumieniem - zmiana w Huraganie kół 27 na oponodętkach na 27 na zwykłej oponie już wymagała przesunięcia hamulca ( przy hamulcach montowanych centralnie do poprzeczki na ramie było to realne - dorabialiśmy element przesuwający punkt montażu o 1,5 cm w górę, przy montażu na slotach jak dzisiejsze hamulce nie mam koncepcji jak powinno to wyglądać. Kol. Wojcio ma rację - ta rama to nic cennego, jak chcesz składać rower na kołach 28 kup ramę pod 28 ( bądź cały rower do renowacji). Jak chcesz mieć dobry samodzielnie zlżony rower poszukaj ramy z widelcem w rozmiarze 28 ze stali Cro-Mo rurek Tange cieniowanych - ja mam taki rower ale na kołach 26, miałem wiele rowerów - ja, moja żona i moje dzieci i drugiego tak wyważonego roweru nie widziałem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...