Skocz do zawartości

[szosa koła] Wymiana fabrycznych kół


karol959

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, chcialbym wymienic swoje fabryczne kola shimano jakies kloce 2kg. Interesuja mnie kola aluminiowe (obecnie nie chce karbonu). Znalazlem u firmy fitwheels cos takiego https://fitwheels.eu/kola-dt-swiss-350-straightpull-rr511-1770g-p-95.html

Warto w takie cos isc czy moze cos bardziej sensownego do 2 tys idzie ogarnac :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 2k to nie jest budżet na karbonowe koła 

Po drugie podstawowym założeniem dla kół karbonowych (a już na pewno tańszych modeli) nie jest niska masa tylko lepsza aerodynamika (a dla amatora to przede wszystkim wygląd) 

Po trzecie jest dużo sensownych, aluminiowych kół do 2k tylko Ty wrzuciłeś nieciekawą konfigurację, może i wytrzymałą ale za to ciężką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_jetlfy u.2.1 nowe już chyba nie do zdobycia. Używki w dobrym stanie ok. tysiaka chodzą.

@ChuChuwitamy w nowym świecie, tyle teraz to wszystko kosztuje...szczególnie od DT.

@karol959w tym budżecie karbon to będzie jakaś pomyłka. Natomiast w tym budżecie znajdziesz bardzo ciekawe propozycje aluminiaków. Jeśli chcesz nieco wyższy stożek (ze względów wizualnych bądź innych to albo jakiś fabryczny set, albo coś właśnie na tej obręczy). Jeśli zgodzisz się na niższy profil obręczy zejdziesz na 1500-1600gram. Rozumiem, że ma być pod zwykłe hample , nie pod tarcze. Poniżej masz linka do podobnego tematu, gdzieś masz też moją opinię nt. kół właśnie na obręczy dt r511, piasta dt 350 disc, szprychy cx-ray. Czyli opinia realnego użytkownika, a nie gawędziarza. U mnie wyszło z opaskami 1718gram, bardzo fajne koła. Zestaw bez opasek miał ważyć 1670gram.Ogólnie po tych kołach zrewidowałem trochę swoje poglądy nt. wagi kół. Rada ode mnie...jeśli nie potrzebujesz wyższego profilu kup coś gotowego albo składanego u naszych kołodziejów na niższym profilu. No chyba, że asfalty średnie i ważysz sporo. Wszystko w linku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...