Skocz do zawartości

[Siodełko] Do jazdy z "pieluchą"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;)

jestem w trakcie poszukiwań nowego siodełko do swojego MTB. Ale tyle jest modeli na rynku, że trudno się zdecydować na konkretny model.

"Rozstaw kości" w moim przypadku to 130 mm,  sprzedawca polecił szukać siodełka w przedziale 155-160. Czy moglibyście proszę coś doradzić w temacie ? Jeżdżę w spodenkach z pampersem, trasy różnej długości od 30 km do nawet 120, po asfalcie oraz lasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobra sprawę nikt tobie nie doradzi w tej kwestii . Dobre siodełko dla kogoś może być masakrą dla Ciebie. Ja przerobiłem z polecenia kilkanaście modeli i te co miały być super najlepsze okazywały się totalną porażką. Dlatego w tej materii musisz sam eksperymentować. W dobie dzisiejszych zakupów na "odległość" kupujesz , testujesz , nie pasuje zwracasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę w sygnaturkę i wnioskuję, że sklepów masz multum. Idź do sklepu z Trekiem, mają tam akcesoria Bontragera (submarka Treka). Mają tam stołeczek do pomiaru - usiądziesz i będzie znany rozstaw kości kulszowych. Na tej podstawie dokonasz wyboru siodła - to kluczowy moim zdaniem parametr. Przerabiałem temat niedawno i ktoś mi doradził to, co radzę Tobie. Dobrze dobrane na wymiar siodełko to podstawa. Kupowanie "na miękkość" to strata czasu i pieniędzy (mój brat tak szuka siodełka po omacku już kolejny sezon). I jak lubię @pecio tak odradzam kupowanie w internecie. Co innego jak się pomierzysz :)

Mam siodło dość twarde, a mimo to wolę do 4 godzin jeździć bez wkładki w spodenkach, bo kości są dobrze podparte. Oczywiście w pewnym momencie nadchodzi dyskomfort ale mam to samo z wkładką (być może tym razem źle dobrana wkładka). Pozbyłem się za to drętwienia, które miałem na fabrycznym, zbyt miękkim i źle dopasowanym siodle (wypełnienie z siodła + wkładka to dużo miękkiego materiału, który własnym ciężarem wpychałem w tkanki miękkie, upośledzając krążenie).

Wracając do tematu. Jak znasz rozstaw, to drugi parametr to styl jazdy - Bontrager ma taką skalę, np. Race, Performance - w zależności od roweru (i pozycji na nim - zagięty, wyprostowany itp. - bo to określa kąt, pod jakim układa się miednica).

I wreszcie - masz 30 dni na testowanie, w tym czasie możesz rotować siodełkami. Być może inne firmy mają podobny program ale ja znam tylko ten i mogę spokojnie polecić.

Jeszcze jedno - też poszedłem z takim limitem i sprzedawca - jak to sprzedawca ;) - wybił mi to z głowy, bo warto zadbać o te 3 punkty podparcia/kontaktu z rowerem - pedały, gripy i siodło wreszcie...  A ja chciałem siodło na wielogodzinne jazdy i machnąłem ręką na budżet.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli dzięki za obszerną odpowiedź. Tak jak napisałeś, znam już rozmiar kości bo mierzyłem w jednym ze sklepów Airbike. Poszukałem w necie i znalazłem sklep z siodełkami m.in. Bontragera, w którym za kaucją można wypożyczyć siodełko do tygodniowego testu. Przejadę się tam rowerem, to może ustawią mi od razu siodełko wzięte do testów. 

 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...