Skocz do zawartości

[Bukłak] Czy warto dopłacać do droższych modeli?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję bukłaka do umieszczenia w plecaku z systemem wodnym. Bukłak będzie wykorzystywany zarówno w czasie wycieczek rowerowych (plecak Deuter 12L) jak i w czasie pieszych wypraw w góry (plecak Deuter 25L). 

Rozrzut cenowy jest dosyć spory. Przykładowo jakieś tanie bukłaki 2L w Decathlonie można dostać w okolicy 60 złotych natomiast bardziej markowe jak Deuter, Camelback, Osprey to już raczej kwoty 170-250. 

Generalnie chodzi mi o to aby bukłak był solidny i długo posłużył a nie rozleciał się po sezonie i aby woda nie cuchniała plastikiem  bo chodzi o całodniowe wycieczki. 

Warto rozważać bukłaki 3L czy to już raczej przesada? Chodzi mi o to że cenowo mała różnica względem 2L a przecież nie trzeba nalać do pełna tylko nie wiem czy taki bukłak zmieści się do małego plecaka rowerowego (w opisie pisze że dostosowany pod bukłaki 2L deutera) a nie wiem czy można go "podwijać". 

Macie jakieś fajne modele które byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Warto dopłacić do dobrego bukłaka. Jakość wykonania, łatwość czyszczenia i suszenia, dobry ustnik. W zasadzie rynek lepszych bukłaków dominują: Camelbak, Hydrapak (i jego wariacje z logami producentów plecaków) i bukłaki Deutera. Miałem Hydrapaki, mam teraz Camelbaka. Hydrapaki łatwe bardzo w czyszczeniu i suszeniu (mozna bukłak wywinąć na lewą stronę), ale ustnik gorszy niż w Camelbaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem promocję na bukłak Deutera:

Wersja 2L:

https://8a.pl/buklak-deuter-streamer-2-0-przezroczysty-niebieski

Wersja 3L:

https://8a.pl/buklak-deuter-streamer-3-0

Podobno odpinany wężyk to fajna sprawa. Do tego blokada ustnika. 

Tylko kurczę nadal nie mogę zdecydować się pomiędzy pojemnościami, to raptem 20 zł różnicy. A co do czyszczenia używasz jakiejś chemii do tego czy po prostu przetarcie gąbką i wypłukanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre izotoniki te sklepowe to już po pierwszym zalaniu tak trwale barwią  bukłaki , bidony czy nawet o zgrozo szklane butelki , że szok. Mam zasadę , że leje do bukłaka tylko czyściochę a do bidonów sprawdzone izotoniki. W plecaku mam 3 litrowego Source, a w nerce  Hydraulicks 1,5 L. O ile 3 litry w plecaku starcza na pół dnia jazdy, to jadąc z nerką  1,5 litra na pokładzie muszę albo często tankować albo posiłkować się litrowym bidonem. Po użyciu wszystko płuczę i suszę. Od czasu do czasu  rozbieram wszystko i myję gruntownie. Mam zestaw do mycia bukłaków i rurek.  Przy dłuższym nieużywaniu warto aby wszystko było bezwzględnie suche bo nawet po wodzie potrafi się bujnąć grzyb gdzieś w zakamarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem na Amazonie ten bukłak Deuter streamer 2.0 i już po pierwszej wycieczce poszedł zwrot. Bukłak cieknie po kropelce w miejscu gdzie rurka wpinana jest do bukłaka. Podejrzewam że ten oring na wężyku jest za cienki i nie uszczelnia za dobrze. Cieknie na tyle słabo że woda nie uciekała szybko i cały dzień wytrzymałem z nim ale dno plecaka wilgotne i plecy też od tego. Podobno niektórym też się to zdarzało z tym bukłakiem. Na dodatek woda miała nieciekawy posmak plastiku chociaż w opisie chwalą się brakiem zapachów. Nie spodziewałem się takiej lipy po Deuterze.

Macie jakiś sprawdzony bukłak o pojemności 2L w cenie do 200? Potrzebuję coś szybko zamówić bo w planach kolejne wycieczki (urlop!) i jest to mega wygodne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam bukłaki Source, do 200 zł powinieneś znaleźć dwu- i trzylitrowy. Osobiście posiadam model Tactical WXP 3L. Woda nie ma posmaku gumy ani plastiku, łatwo się myje i jest szczelny.

Do bukłaka Source polecam dokupić jeszcze magnetyczny klips do węża, żeby nie latał swobodnie, oraz adapter, który ułatwi uzupełniane bukłaka prosto z butelki przez wąż, bez wyciągania go z plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Evoc Hydration Bladder 3 L i po paru wycieczkach jestem mega zadowolony. Nic nie cieknie, możliwość wywracania na drugą stronę celem lepszego wyczyszczenia i wysuszenia, smak wody nieporównywalnie lepszy od Deutera. Jedynie ta nakładka gumowa na ustniku daje lekki posmak ale woda tym nie przechodzi i chyba nie ma bukłaka który byłby w 100% neutralny. 

Zdecydowałem się na 3 litry bo o ile do małego plecaka rowerowego preferuje 2-2,5L to jednak na wycieczkach całodniowych po górach 3 litry się przydaje. A przecież nie muszę lać do fulla jak nie potrzebuję aż takiej ilości wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...