Skocz do zawartości

[Opona] Wymiana Continental X-King RaceSport 2.2 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powoli nadchodzi czas wymiany moich Continental. Widzę, że ten model nie jest już za bardzo dostępny. Jakie wziąć zamiast ich? Podobne wagowo, przyczepność w nich też mi się podoba. Trochę są głośne na asfalcie, ale nie wiem czy znajdę coś co lepiej się po nim toczy. Na asflacie rower wpadał w wysokie drgania przez co linka w środku obijała się o ramę i zaciski hamulców trochę ocierały o tarcze. Mam obręcze DT Swiss X1700 Spline (2) 29". Szerokość opon podobna lub szersza, jeżeli obręcz pozwoli.

Zazwyczaj jeżdżę po leśnych drogach, ale czasami zdarza się też jeździć trochę po asfalcie.

Edytowane przez wojciechkrs
Dodanie rozmiaru kół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, cross king race sport już nie istnieje... Protection to będzie to samo co masz teraz, tylko jako opona tubeless. Shieldwall pewnie to samo, tylko na gumie Pure Grip, stawiającej większe opory toczne oraz mniej przyczepna, ale za to tańsza oraz trwalsza. Czy warto dawać ponad 200 za oponę, zastanów się sam.

Czy jeździsz w ogóle po górach? Czy na płaskim jest jeżdżone w błocie etc? Jeśli nie, poszukałbym opony semislick. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 15:49, bogus napisał:

Standardowo już polecę Vittorię Mezcal lub Wolfpack Speed.

A jeździłeś na obu ? Ciekawi mnie ich porównanie. Właśnie noszę się z zamiarem wymiany mezcala na speeda . Ze względu na wagę i fakt że mezcal np przy mocnych podjazdach potrafi mi się slizgnac. Jednak oczywiście nie chciałbym sobie pogorszyć ;)

Edytowane przez hawkeye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zamieniłem Mezcala na Speed i jestem póki co zadowolony. Co prawda nie miałem okazji zaliczyć większych podjazdów w terenie, ale z plusów po krótkim czasie - większy komfort niż na Vittorii, ale to może też być zasługa rozmiaru, do tego opory porównywalne obu opon, ponadto zachowanie w piachu na plus dla Speeda. Głośność na asfalcie według mnie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...