Skocz do zawartości

[Hamulec słaby] Br-M315 na Xt Br-M800?


Areckiwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zasięgnąć porady w kwestii hamulców . Mianowicie mam na swoim rowerze hamulce Br -M315 tarcze SM-RT10  i myśle nad zmiana na Deore xt BR-M800 i do tego np tarcze SM-RT70 i klocki JO4c? Czy taka zmiana będzie dużym skokiem w hamowaniu ? Czy polecacie coś  innego ? Lepszego ? 

IMG_3618.jpeg

IMG_3619.jpeg

Edytowane przez Areckiwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chciałeś napisać że szukasz klamek do hamulca kompatybilnych z manetkami na obejmę.? Więc musisz szukać klamek bl m7000 czy bl m8000. Klamki bl m*100 nie będą z nimi dobrze się układać. Unikaj bl m7100 czy bl m8100 bl m6100. 

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam55 napisał:

Może chciałeś napisać że szukasz klamek do hamulca kompatybilnych z manetkami na obejmę.? Więc musisz szukać klamek bl m7000 czy bl m8000. Klamki bl m*100 nie będą z nimi dobrze się układać. Unikaj bl m7100 czy bl m8100 bl m6100. 

A jaka jest różnica między bl m7000 slx a  bl m8000 xt  ? Cenowo 200zl mniej slx bez gwarancji . Oba produkty nowe choć bl m8000 ma gwarancje . 

IMG_3623.jpeg

IMG_3622.jpeg

Edytowane przez Areckiwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tarcze 160? Niemal na 100% masz obecnie klocki żywiczne, najpierw bym wymienił tarcze na większe + klocki półmetal. Taniej, a według mnie te zaciski na większej tarczy będą hamować mocniej niż slx z żywicą na tarczy 160.

shimano rt66 180 przód tył, klocki np te https://sklep.szajbajk.pl/pl/p/Klocki-METALICZNE-do-Shimano-M525%2C-M375%2C-Tektro%2C-TRP/325  ewentualnie półmetale  https://sklep.szajbajk.pl/pl/p/Klocki-ZYWICZNE-WZMACNIANE-ALU-do-Shimano-M525%2C-M375%2C-Tektro%2C-TRP/376  (nazwa to żyw wzmiacniane ale według mnie to półmetal) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 18:02, kipcior napisał:

Wystarczy SLX i poczujesz gigantyczną różnicę. Do XT nie ma co dopłacać.

Jak chcesz jeszcze lepsze to np. Magura MT5, przy czym ona ma swoją, grubszą tarczę. No ale i tak musisz zmienić. 

Mt5 są dyskusyjnie lepsze. Dużo plastiku. 

Grubość tarczy nie ma żadnego znaczenia. Może być dowolna "standardowa". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...