Skocz do zawartości

[8000-8500] rower na proste trasy, MTB?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem w czapce zwykłej bez kasku, aczkolwiek może tak być że zadzierałem trochę za bardzo głowę. 

W takim razie muszę wypróbować ten legginsy z deca, wydaje się to być dobra opcja. 

Ta pozycja nie jest aż tak bardzo pochylona, ale dzięki za opinie, muszę przemyśleć co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidellinie próbowaliście zamontować mostka regulowanego bądź ze stałym kątem +35 stopni? 

Troche poczytałem i możliwe że tez za bardzo wyciągnięty jestem, mam rozmiar M i jestem w dolnych granicach rozmiaru. A siodełko chyba dałem do tyłu, ale jeszcze muszę sprawdzić. Kupię gripy ergona z miejscem na trzymanie nadgarstka i może zainteresuje się tym mostkiem, a może lepiej iść na bikefitting i taniej mnie wyniesie taka usługa niż samemu eksperymentowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniliśmy mostek na zerowy (tzn. ten mostek to były tylko dwie obejmy - na kierownicę i na rurę sterową)  i była poprawa ale rower się nie spodobał i został sprzedany.

W naszym przypadku M-ka była za duża, po prostu pochopnie zaufaliśmy sprzedawcy  który miał S-kę na sklepie ale wolał nas zapewniać, że M-ka jest ok, zamiast wyjąć S-kę z kartonu 😉🙂

Dla mnie (176 wzrostu) M było ok ale mam już dwa gravele z barankiem, więc żona kazała sprzedać DSX. To był DSX 1 a generalnie lepiej od razu brać co najmniej 2 bo różnica w cenie jest śmieszna w porównaniu z wyposażeniem.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam doświadczenia z mostkami. Tak intuicyjnie to albo krótszy mostek albo węższa kierownica albo i to i to.

Gdzieś jest też kwestia przyzwyczajenia do nowej pozycji, pewnie nawet w idealnie dobranym rowerze potrzeby jest jakiś czas na adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam swój wątek to jeszcze może doptytam jeśli ktoś wie, co można by było wymienić w rowerze keellys Phanatic 30 z 2021 roku żeby trochę go odchudzić, bo jest znacznie cięższy od tego marina. Amortyzator? Napęd? Czy ta rama jest tak bardzo ciężka i to ona ciąży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w wagach ram z tego samego materiału w rowerach podobnej klasy nie są duże, to co wpływa na wagę to komponenty (koła, opony, amortyzator, korba, kaseta, sztyca, siodełko, kierownica) za, które płaci się grube pieniądze jak chce się je mieć lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...