Skocz do zawartości

[Rower] dla dziewczynki 9 lat, jaki rozmiar?


wwd

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru dla córki 9 lat, wzrost 130, krok 62.

Obecnie ma puky alu z kołami 18", chcę go dać synowi (ma 113 cm wzrostu), a jej kupić większy.

Zastanawiam się tylko w jakim rozmiarze - 20 czy 24"?

O kwocie nie piszę ale w używce chciałbym się zmieścić w 1k.

Możecie coś podpowiedzieć?

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ten na kołach 26 cala (?) z koszyczkiem będzie w sam raz, no i "blisko" Nowego Sącza...

@wwd, spróbuj przymierzyć córkę do https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-900-26/_/R-p-313199?mc=8576538&c=Niebieski_Turkusowy oraz https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-100-24/_/R-p-313156 - w obu piszą, że od 135 cm niby.

Generalnie obstawiam małą ramę na kole 24 cali. Moje 10-latki siadały na koło 26 cali, ale były wyższe.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, generalnie chciałbym coś lekkiego ale nie wiem czy przy tym budżecie można ogarnąć. Mieszkamy na wsi, teren jest trudny ale zazwyczaj córa jeździ po drodze, trawie i asfalcie. Mam decathlona w pobliżu więc mogę podjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tego typu rowery, jeżeli akceptujesz cenę, będą jak najbardziej OK. Generalnie dla dziecka rower im prostszy tym lepszy. Czyli z założenia wykluczamy przednią przerzutką, hamulce V-brake mile widziane, przedni amortyzator - najlepiej żeby go nie było.

Tutaj masz przykład takiego roweru w bardziej budżetowej wersji: https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-100-24/_/R-p-313156?mc=8576534&c=Biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem te Gianty w okolicy używane, akurat z riverside nie ma nic ciekawego. Giant natomiast jest alu ale jak piszesz, widelec będzie ważył. Wagi niestety nie podają w specyfikacji.

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtc Jr 24 - 11,7 kg. Szału nie ma ale dramatu też nie. Niektóre rowery "dla dzieci" potrafią ważyć po 17 kg. Kross ma też kilka ciekawych rowerów. Jak się będziesz trzymał tego żeby rower był prosty coś na pewno znajdziesz a młoda dama będzie zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jak szukałem mniejszego to  się dziwiłem że tyle ważą. Mój level a4 ma 13.5kg a rower dla dziecka tylko 2kg mniej.  Korby chodziły tak ciężko że w rękach było czuć opór. Kupiłem puky alu i ten się sprawował dobrze. Myślę nad tym xtc jr, jest 3 letni i na miejscu, a po kilku latach syn może na niego przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w bikershop i XRC JR wcale lekki nie jest. Dużo lepszy pod tym względem był Woom 5. Brak amortyzatora jednak potrafi sporo odchudzić. Myślę czy jest potrzebny na asfalcie, drodze bitej, trawie i w podobnym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach XTC JR mam podobne wrażenie. Jest taki mały miękki skok a potem twardy bez żadnej regulacji. Jutro biorę córę na przymiarkę bo waga zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, podobnie jak manetka przerzutki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...