Skocz do zawartości

[Opony] Pierwszy raz w życiu wymieniam oponę


smutnysyn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kilka dni temu złapałem kapcia. Założyłem nową dętkę, jednak przebiła się w tym samym miejscu co ostatnia, mimo tego, że na oponie nie widać gołym okiem uszkodzeń. Kupiłem nową oponę, SCHWALBE ROAD CRUISER 700x32c 28x1,25 28 32-622 na zamianę mojej fabrycznie zainstalowanej w rowerze WTB Exposure Road 700X32C, 32-622, jednak w porównaniu do WTB po założeniu na felgę, nowa opona wydaje się być o rozmiar za duża.

Rower Marin Gestalt 56cm.

Pierwszy raz w życiu wymieniam oponę i proszę o pomoc - czy źle wybrałem, sprzedawca źle wysłał, czy próbować założyć nową oponę w jakiś sposób?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

przebiła się w tym samym miejscu co ostatnia, mimo tego, że na oponie nie widać gołym okiem uszkodzeń.

Mógł w oponę wejść kolec z jakiejś rośliny i będąc niewidocznym z zewnątrz wystawać wewnątrz opony i przebić dętkę. Dlatego przy wymianie dętki zawsze trzeba dobrze obmacać oponę wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę zastanawiałem się, czy to aby nie primaaprilisowy żart - bo niby nie używa się obręczy większych niż 28 cali 🤔

Ale są takie. Bo oldschoolowe koła 27, takie jak w Wagancie, są przecież większe niż wspólczesne 28. I tak się akurat składa, że oponka Schwalbe Road Cruiser występuje w rozmiarze 27x 1 1/4 czyli 32-630. Może kupiłeś właśnie taką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, smutnysyn napisał:

Kupiłem nową oponę, SCHWALBE ROAD CRUISER 700x32c 28x1,25 28 32-622 na zamianę mojej fabrycznie zainstalowanej w rowerze WTB Exposure Road 700X32C, 32-622, jednak w porównaniu do WTB po założeniu na felgę, nowa opona wydaje się być o rozmiar za duża.

W obu oponach wymiar ETRTO (czyli ten w milimetrach) jest taki sam: 32-622. Jeśli stara pasowała, to i nowa musi pasować. Chyba że nowa jest faktycznie większa (630 mm, 635 mm), ale błędnie oznaczona. Widywałem już takie przypadki, że na oponie w sklepie była zła zawieszka (ta tekturka czy folia z nadrukiem), np. opona 559 miała etykietę z opony 622, ale ten sam model. Ale żeby na samej oponie był błędny nadruk to już mniej prawdopodobne, choć nie wykluczone. Sprawdź jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...