Skocz do zawartości

[5000-6000] no właśnie gravel/szosa endurance?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Chcę kupić rower prawdopodobnie szosa endurance/gravel. W tej sprawie próbowałem znaleźć rozwiązanie w innych tematach oraz artykułach ale im dalej w las tym więcej drzew :) i już mam totalny mętlik. 

Na początku chciałem gravela, bo nie wiedziałem o istnieniu szosy endurance.

Jeżdżę raczej 70% (asfalt, ścieżki rowerowe, gorsze asfalty) 30% (las, szuter, jakaś droga polna) i chciałbym, żeby rower był "szybki" na asfalcie, ale żeby nie był męczący w innych warunkach - nie mówię tutaj nawet o drogach leśnych tylko np. gorsze ścieżki rowerowe, bądź słabsze drogi lokalne. Jeżdżę dłuższe odcinki - w weekend w sezonie zazwyczaj wychodzę na większość dnia.


W wakacje miałem pierwszą styczność z rowerem z barankiem. Wypożyczyłem z decathlonu Triban GRVL 520 i zrobiłem 80-90 km. Wygodnie się jechało - głównie trzymałem dłonie na górnej części baranka, na dolnej było mniej komfortowo. Jeżeli chodzi o teren to słabo się jechało po płytach drogowych i średnio po ścieżce rowerowej brukowej (chyba była wyjątkowo słaba - dla ciekawych był to odcinek od Władysławowa do Chałup 6). Opony miałem na 3 barach. Dzielę się tymi informacjami, bo może pozwoli to lepiej określić rower dla mnie:)

O geometrii w rowerze za dużo nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że nie chciałbym nic bardzo turystycznego, ale też żeby nie męczył przy 100km - nie wiem czy jedno nie wyklucza drugiego;)

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat. Wczoraj jeździłem na Polygon Path X5 z oponami 40mm i ten rower naprawdę fajnie się zbiera, tylko kolor mi nie podszedł :(

 Wydaje mi się, że grupa szosowa i możliwość wrzucenia szerszych opon to idealna opcja.

Robiąc research, trafiłem na kilka modeli rowerów szosowych, które przyjmą szerszą oponę.

Cannondale Synapse - 32mm

Canyon endurace - 35mm

Superior x-road - 40mm

Giant contend ar - 38mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

Lekki ponad budżet canyon endurace 6

Myślałem nad nim.
Jeszcze mam zapisane Cube Nuroad Pro, Giant Revolt 2 oraz Romet Aspre 2 (tutaj podobno bardzo wyścigowa pozycja?)

Z tego co czytałem podobne tematy na forum to Romet Aspre 2 do tej kwoty jest najlepszą opcją, ale ma "ostrą" geometrię. Może ktoś nim jeździł lub jeździ i podzieli się opinią czy przy dłuższej wyprawie przeszkadza?

Może ktoś zna te rowery i byłby w stanie doradzić, który byłby najlepszy do moich potrzeb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aspre2 ma stosunkowo sportową geometrię jeśli rozważasz gravela. Odpowiedź sobie na pytanie, jaki jest Twój poziom rozciągnięcia i wytrenowania. Czy jeśli jest slabo, coś planujesz w tej kwestii zrobić. Jako użytkownik aspre2 jestem właściwie zadowolony. Jednak teraz, biorąc pod uwagę zrobione trasy stwierdzam, że szosa endurance byłaby bardziej odpowiednią do moich potrzeb. 90% a może I więcej tras robie na asfalcie. Jeśli jest już szuter to i tak teren równinny. Miałem problem 2x jadąc pod odcinkach leśnych gdzie trafiłem na piasek i opona 35mm nie dawała rady, bo seryjne schwalbe g one allround raczej preferuje asfalt niż ciężki teren.

Przymierzam się do canyona jako endurance i zobaczymy jak to się rozwinie. Aspre2 może zostawię jeszcze jako 2gi rower na letnie eksploracje gdzieś w Polsce, a w koło komina w większości będę wypalał na szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AlevertCześć, jeszcze nie podjąłem decyzji.
Chciałbym wypróbować Romet Aspre 2, ale nie wiem czy sens się na niego napalać, bo to ponoć rower "widmo", chociaż coś tam widzę na internecie tylko musiałbym poczytać o tych sklepach czy legit.
Zastanawiałem się nad Cube Nuroad Pro ale on również niedostępny - EDIT chyba szukałem jakiegoś starego modelu (580100) 
Trafiłem na Marin Nicasio 2 w cenie 6100 zł, ale wygląd mnie strasznie odpycha.
Canyon Endurace 6 zastanawiam się czy 35 mm będzie wystarczająca na krzywe ścieżki rowerowe oraz słabszy asfalt (czyli znaczna większość moich tras)

Podsumowując raczej się oddalam niż przybliżam :D

Edytowane przez Jakubbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...