Skocz do zawartości

[2500] trek? rower do 2.5k. Jaki najlepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko! 

jako, że powoli się robi cieplej czas zakupić jakiś rower by móc dojeżdżać do pracy/jeździć 3x w tygodniu na jakieś wycieczki rowerowe z kobitką. Wcześniej miałem zwykłego krossa hexagon x2 bodajże i się spisywał, ale może będzie coś troszkę lepszego? Ogólnie rozglądając się znalazłem treka z linku; https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-dual-sport/dual-sport/dual-sport-1-gen-4/p/35060/?colorCode=greydark i wyglądowo bardzo mi się podoba, ale czy osprzęt jest wart swojej ceny? Szukam czegoś do 2.5tysiąca. Trasy jakie będę pokonywał to miasto/las. Coś takiego w zupełności starczy? Dzięki za góry za pomoc!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znaczkiem się nie zgadzam. Płaci się za ramę, geometrię. Sporo, ale odwdzięcza się podczas jazdy.

Wiem - odpowiedź w stylu dołóż i kup lepszy - ale tu ma to sens. Czyli Dual Sport 2.0. Ceny katalogowe były z kosmosu, żeby nie użyć brzydszego określenia na d. Do tego wyprzedaż, przed rozpoczęciem sezonu :D Także, @Mihau_ ma sporo racji. 

W Dual Sporcie jest podobny, wystarczający osprzęt, ale już bez mechanicznych hamulców i klamkomanetek - warto do tego dopłacić. 

Analogicznym pod względem geometrii rowerem jest Giant Roam - i jego też brałbym pod uwagę. Ale tak jak Trek w zeszłym roku odfrunął z cenami, tak teraz odfrunął Giant z tego co pamiętam. Ale - może gdzieś jeszcze jakiś rower stoi w rozsądnej cenie. 

Budżet 2500 to mało na rowery takich marek, ale od wspomnianego DS2 zaczyna się coś wartego zakupu, a nieco gorszy osprzęt nie wpływa na odczucia z jazdy, które są na plus. 

Aaa no i odpowiadając na pytanie - nie jest najlepszy w tym budżecie. Riverside jest nie do pobicia. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że dzięki bardzo za tak szybki odzew. 

Jeżeli za dołożenie kilku stówek - 2900 około mogę mieć lepszy osprzęt to z tego skorzystam. Cenowo trek stoi jak giant, wiec wolałbym zostać przy nim jeżeli mam być szczery. 

Rama w tym riverside w ogóle do mnie nie przemawia niestety, a może po prostu widząc treka po prostu się już w nim zakochałem i trudno będzie mnie przekonać do innego? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...