Skocz do zawartości

[Rockrider 5.2] Wymiana napędu.


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam rower Rockrider 5.2 z Decathlona. Niestety napęd w tym rowerze nadaje się już tylko do wymiany. Z doborem kasety raczej nie powinno być większego problemu co prawda oryginalnie jest tam wolnobieg marki SRAM, ale planuję wymienić ją na "Shimano CS-HG31 8 rzędów". Łańcuch też jakiś dopasuję. Problem mam jednak z mechanizmem korbowym, oryginalny (Accent horn) niestety uległ uszkodzeniu. Długość wkładu suportu wynosi w tym modelu 113mm, mocowanie korby na kwadrat.  Niestety nigdzie w internecie nie mogę znaleźć takiej korby. Pytanie brzmi czy istnieje jakiś zamiennik tej korby który można nabyć w przystępnej cenie i będzie kompatybilny z suportem 113mm i tą kasetą? Czy jest możliwość zastosowania innego suportu np. 122mm i do tego jakiś mechanizm korby na 122mm, czy przerzutki nie będą działaj prawidłowo? 

 

PXL-20230322-155727931-MP.jpg
PXL-20230322-155745600.jpg
PXL-20230322-155751662.jpg
PXL-20230322-155801241.jpg

 

Edytowane przez rafix095
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nową korbę musisz patrzeć żeby byle podobne zębatki, które obsłuży obecną przerzutke przednia. Ważna przy kupnie korby jest linia łańcuch. Więc korbę kupujesz patrzac żeby była do suportu 113 mm. Albo kup korbę na HT czyli łożyskowanie zewnętrzne. No i do tego pasującą korbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj komuś kto ma szosę i mufe 68 żeby założył suport z podkładkami z mtb. Choć jasne że się da. Fakt mój błąd bo do tej korby najlepiej suport z podkładkami bo to korba mtb. Myślę jednak ze przy takim przejściu na nową korbę było by najlepiej sprawdzić jak wygląda linia łańcucha. To dobra okazja żeby to wyprostować. Albo kupić to mtb i olać sprawę. Kilka mm w tą czy tamtą na podkładkach to nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufa 68mm. Czy taki zestaw jak na zdjęciu podpasuje? 

 

rower.png

Ps. wiem, że to są części raczej z dolnej półki, ale robię rowerem może z 100km rocznie, więc nie ma sensu przepłacać...

Korba była tak nabita, że ściągacz przy próbie zdejmowania zerwał na niej gwint.

Edytowane przez rafix095
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dokumosa napisał:

Powyżwj załączone zdjęcia wskazują, że rowra wyposażony jest obecnie w kasetę i korbę z największym blatem 44T.

Stąd też było moje pytanie po co się pcha w to 48 jak mu przerzutka może tego nie obsłużyć. 

Co do neco 910 to też fakt. Kupowałem jakiś czas temu taki i  ludzie bardzo dobrze je oceniali.

A korbę chyba lepiej ty501, będzie troszkę lepszej jakości.  Oba typy  to blat 48 lub 42. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...