Skocz do zawartości

[1000-1500] Rower dla dziewczynki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję kupić rower dla dziewczynki na komunię (9 lat, prawie 150 cm wzrostu). Rower jaki szukam to górski, szosowy lub crossowy, ew. wasze propozycje. Kwota jaką planuje wydać to od 1000 do 1500 zł. Jako, że na rowerach się totalnie nie znam to proszę was o opinię bo nie chcę kupić pierwszego lepszego, tylko coś co zostanie jej na lata. Ulubiony kolor dziecka to fiolet.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez tmk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśl inny prezent.

To nie jest odpowiedź "na odwal" Tylko jak najbardziej serio.

Rowery dla dzieci nie zostają na lata a już zwłaszcza takie kosztujące 1000 czy 1500zł. Generalnie to kupuje się samemu mając jakąś wiedzę (najpierw zadbaj o nią) i z dzieckiem obecnym przy zakupie bo ma jakieś preferencje, samo musi sobie wybrać na jakim mu wygodnie.

Jeśli jednak to Twoje dziecko i musi być to rower... to dozbieraj i kup 9-cio latce rower DZIECIECY firmy specjalizującej się w takich rowerach. Obejrzyj np. rowery Woom. Na ten wzrost 5 czy 6 (już nie pamietam)

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze radzi. W IKEI w Stockholmie był kiedyś specjalny pokój gdzie dorośli mogli wejść i skorzystać z mebli które były proporcjonalne do wzrostu 7 latka. Stał więc stół który miał 150 cm wysokości itd. Dawało to dużo do myślenia. W przypadku rowerów problemem jest waga. Dziecko w tym wieku waży przeciętnie 30-35 kg. Tani rower jest przeważnie ciężki. Waży 15-17 kg. Czyli jest to połowa masy ciała dziecka. To tak jakby dorosłemu kupić rower który waży 35-40 kg. Zapewniam Cię że nie chciałbyś na takim jeździć. Więc zakup takiego roweru to skuteczny sposób żeby dzieciaka zniechęcić do jazdy.

Tu masz przykład jak powinien wyglądać taki rower: https://www.woombikes.pl/products/6 Jest poza budżetem który podałeś. Można jednak znaleźć tańsze alternatywy. Podaję link żebyś wiedział czego ewentualnie szukać.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wy żyjecie, ale zapewniam, że normalnie ludzie od małego jeżdżą na rowerach i mało który jest dopasowany więc za takie rady podziękuję i dlatego też tutaj piszę żeby dobrać jak najlepszy rozmiar. Jakbym miał jakąś wiedzą to bym nie pisał na grupie, przecież od tego ta grupa jest, a póki co każdy chce być nowocześnie wspaniałomyślny i poradzi jak kto ma życie układać, a więc wróćmy do pytanie i jeśli panowie obaj nie macie nic sensownego do dodania to proszę nie kazać mi czytać tych głupstw. Dałem jasne wytyczne, więc jeśli ktoś ma jakąś propozycję to dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dorosły chciał kupić rower dla siebie to w ogóle bym nie zabierał głosu. Niech sobie kupi jaki chce i na nim jeździ. Ale szkoda mi dzieciaka. Dlatego się wypowiedziałem a spotykam się z Twojej strony, nie wiedzieć czemu, z agresją. No więc nie są to głupstwa tylko realia. Moje córki też miały ciężkie kloce i jeździły na nich niemal z niechęcią. Dopiero kiedy im kupiłem normalne rowery, dostosowane do ich wieku wagi i wzrostu zaczęły z przyjemnością na nie wsiadać.

A mali ludzie jeżdżą od małego na niedopasowanych rowerach bo to dorośli podejmują za nich decyzje i to oni im kupują takie rowery.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmk90 jak kolega wyżej zauważył... Ciebie to ja mam tam gdzie Ty moje rady ale dzieci to mi zawsze szkoda jak im ktoś szykuje "zemstę chrzesnego". 

Wuj tam jaki rower podejdzie dzieciakowi... na forum zapytam pomogą w wyborze tandemu bo przecież dziecko ma goowno do gadania a przed wojną ludzie chodzili na bosaka i żyli. Po cholerę pytasz się w ogóle o cokolwiek na forum rowerowym???? W sklepie Ci rozmiar tego fioletowego klamota dobiorą na te 150cm tak żeby się dało aż do matury sztycę podwyższać.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...