Skocz do zawartości

[Siodełko do szosy] Bontrager Verse Comp?


DekRek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam siodełka szosowego, gdyż oryginalne jest zdecydowanie zbyt wąskie. Rozstaw guzów kulszowych mam ok. 120-125mm, ze wskazaniem na drugą wartość, obecne siodlo ma tylko 130. Poszukuję zatem siodełka mającego ok 150-155 mm.

Z reszty istotnych rzeczy:

- pracuję nad rozciąganiem, obecnie mam słabą rotację miednicy, pozycja aero/triathlonowa nie jest priorytetowa

- mam duże uda, wskazany nie za gruby nos siodełka 

- konieczny otwór anatomiczny 

- cenowo okolice max 300 zł

- w crossie mam Selle Royal Vivo 160 mm (kupowane w ślepo, sprawdziło się)

Czy oprócz Bontragera jest coś jeszcze wartego uwagi w tej cenie? 

Zapisałem sobie także:

- pro griffon/turnix crmo 152mm 

- https://sellesanmarco.com/aspide-short-sport/ 155mm 

https://www.rowertour.com/p/220095/siodelko-san-marco-aspide-dynamic-short-wide-open

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 21:08, Mihau_ napisał:

Po taniości giant approach

U mnie przy podobnych wymaganiach stanęło obecnie na fizik tempo argo r5

Obydwa zaproponowane siodełka mają to czego się nieco obawiam - łagodne przejście pomiędzy przodem, a tyłem. Trafiłem na wątek, w którym ktoś pisał, że bikefitter zalecił mu unikać siodełek o takim kształcie mając duże uda. Zamiast "łezki" powinny mieć bardziej kształt literki "T". 

Doszedł kolejny kandydat - Ergon SR Comp M/L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem szukać swojego, przerobiłem griffona dla mnie od razu odpadł, było za twarde i profil mi nie pasował, później verse short, medicus i dzisiaj Giant aproach.

Ja zostaję przy verse profil mi pasuje, twardość również. Miałem dylemat jeszcze co do gianta ale finalnie wydawało mi się że jest mniej mięsiste i plastik przy udach może trochę mi przeszkadzać. Z mojej strony polecam spróbować verse, produkt naprawdę bardzo porządny, aproach też bardzo spoko. W moim przypadku połączenie tyłu verse z przodem gianta byłoby idealne w verse trochę ten przód jest za szeroki. 

Wszystkie tylko na trenazerze testowane ale mam nadzieję, że verse jednak się sprawdzi, zwłaszcza że trochę powiedziałem przy ustawianiu pochylenia 

Edytowane przez mattpl
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...