Skocz do zawartości

[spodenki] jakie wybrać na upał.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam skompletować fajne gacie na gorąc. Obecnie mam spodenki Regatta Dare2B kupiłam jakiś czas temu za ok 90 zł , niby ta wkładka jest przeznaczona na lato, ale powyżej 25 już mi było za gorąco, wcale ta wkładka dobrze nie oddycha(wklejam foto) , wtedy zakładam zwykle do biegania cieniutkie gacie z deca.
Pytanie, czy na upał lepszej jakości pampersy, są bardziej komfortowe niż zwykle gadki do biegania? 
Czy jest sens inwestować w drogie spodenki? 
Co z szelkami dla kobiet? nie wyobrażam sobie postuju i rozbierania na siusiu, a gacie żadne mi nie spadają, bo mam wąską talię i szerokie biodra, w przeciwieństwie do facetów. Chyba, że to wcale nie jest takie męczące, te szelki dla kobiet? 
Upatrzone mam parę modeli 
https://www.morecycling.pl/pl/p/Spodenki-rowerowe-damskie-Classic-Short-bez-szelek/201#galleryName=productGallery,imageNumber=2
od 10-30°C prawie 359 zł 

https://www.morecycling.pl/pl/p/Spodenki-rowerowe-damskie-Comfort/277
25-35°C  489 zł 
podobają mi się bo krótsze nogawki, a tak to trochę podwijam te dłuższe gacie... 

A może coś z Rogelli było by dobre? 
chodzi o to żeby tyłek  się nie zaparzał od gorąca. Jeszcze widziałam Raso i Martobike, ale nie ma zakresu temperatury... 

Pozdrawiam. 

IMG_20230306_130615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić Assos-a, UMA GT C2: https://www.centrumrowerowe.pl/spodenki-rowerowe-damskie-z-wkladka-assos-uma-gt-bib-shorts-c2-pd28794/

U nich możesz bez problemu zwrócić gdyby Ci nie odpowiadały po przymierzeniu (oczywiście bez śladów używania). Szybko oddają pieniążki. Co do ceny. Raz kupiłem spodenki od Assosa, potem następne i już więcej innych nie kupię. Szkoda mi pieniędzy. Brzmi to paradoksalnie ale mam już dość produktów które są niewygodne, nietrwałe i po krótkim czasie muszę kupować nowe. Tu płacisz raz i jeździsz aż Ci się dziury nie zrobią.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne letnie, przebieg 6000 km, jedne jesienno zimowe, przebieg 4000 km. Na obydwu nie widać żadnych śladów użytkowania. Wiec de facto może się okazać ze wcale nie są drogie. Tylko że koniecznie musisz przymierzyć. Ze spodenkami jest trochę jak z siodełkiem - muszą pasować do wiadomo czego. Gdyby się okazało że leżą idealnie to moim zdaniem warto. Oglądałem kiedyś na filmiku jak Cezary Urzyczyn pokazywał spodenki Assos-a które miały 7 lat i były bez przetarć - a on mało nie jeździ :)

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sziva

Dziękuję 😊 całkiem fajne te gatki, ta świnka na nogawce trochę zabawna, do turkusu bo taką mam koszulkę to chyba bardziej czarne by pasowały? https://prawie.pro/produkt/spodenki-kolarskie-damskie-prawie-pro-300w-czarne/#reviews

cena przystępna 😊

te szelki da się jakoś zdejmować bez zdejmowania koszulki w razie potrzeby? nie miałam nigdy z szelkami spodenek... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kklaudia.sieczka napisał:

@Sziva

Dziękuję 😊 całkiem fajne te gatki, ta świnka na nogawce trochę zabawna, do turkusu bo taką mam koszulkę to chyba bardziej czarne by pasowały? https://prawie.pro/produkt/spodenki-kolarskie-damskie-prawie-pro-300w-czarne/#reviews

cena przystępna 😊

te szelki da się jakoś zdejmować bez zdejmowania koszulki w razie potrzeby? nie miałam nigdy z szelkami spodenek... 

 

Szelki jak to szelki - jak są pod spodem, to raczej trzeba rękę z rękawka wyjąć. Przy rozpinanych całkowicie koszulkach można to robić na raty - najpierw jedna ręka, zakładamy pół koszulki, potem druga ręka i to samo. Ja zawsze noszę potówkę pod koszulką, więc przy sikaniu w krzakach mam mniej obaw, że mnie ktoś bez koszulki zobaczy :D 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Roam

Kupiłam jednak z tego morecycling, bo mnie jeszcze znajomy serwisant namówił. Jakieś dodatkowo ubezpieczenie jest, że jak się zaliczy szlifa z podarciem ciucha, to wysyłają nowy... Jeszcze nie jeździłam, ale tak to wkładka super leży tam gdzie trzeba, ogólnie są tak wygodne, jak by ich nie było na ciele. W porównaniu z tamtymi gaciami bez szelek, gdzie guma upijała mnie w brzuch to różnica kolosalna. Materiał jest siatkowaty gdzie faktycznie na wysokie temperatury będzie się lepiej spisywać niż taki gładki, ale nic nie prześwituje. Co do wkładki jest wygodna, oddychalność będzie trzeba w trasie przetestować. Sklep nawet zaoferował przeszycie gumy na szerszą u nogawek gdyby upijała, więc na duży plus obsługa. Spodenki udało mi się dopasowane kupić niż koszulkę z Raso, bo ona trochę luźna pod pachami, ale znowu mniejsza była by za krótka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...