Skocz do zawartości

[Wosk do napędu] Ktory


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zastanawiam się nad zakupem wosku do napędu rowerowego. Używałem jakiś czas Momum ale nie spełnił moich oczekiwań. Na jednym smarowaniu maksymalnie przejeżdżałem około 80 km a później mielonka. 

W tej chwili używam Rohloffa, jestem bardzo zadowolony ale powoli się kończy i chciałbym spróbować czegoś innego. Pozostają dwa woski które są moim zdaniem warte uwagi, 

- Smoove 

- Pro Wax

Jeśli ktoś używał to może podzielić się opinią? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa.

Hanseline Wax - używam często zwłaszcza latem gdy sucho i nie jeżdżę w trudnych warunkach. Nawet daje radę

Zefal ..nie pamiętam nazwy ale chyba tylko jeden wosk maja   - jakoś nieufny do niego jestem. Mój niepokój budzi kolor o konsystencja. Ja stary pryk już jestem i oleje czy smary zawsze kojarzyły mi się z brudem, ciemnymi kolorami, a tutaj mam śnieżnobiałą, gęstą masę, która słabo wnika w ogniwa łańcucha i na długo zostawia białe smugi. Mam to używam, ale nie wiem czy kupił bym drugi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka była bezpośrednio z momum. Jest ciszej i wystarcza na dłużej ale za to trochę więcej syfu. Z poprzednimi porównywał nie będę bo za dużo czasu minęło żeby to zrobić obiektywnie 

Szosa, 150km wytrzymuje bez problemu a więcej to nawet nie próbowałem, u mnie ma być cicho podczas jazdy więc leję częściej niż trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIHAU 

Dzięki za propozycje jednak 150 km też trochę mało. Te dwa które podałem wytrzymują ponoć 400 km, jestem ciekaw czy ktoś z forumowiczów jest w stanie to potwierdzić. Na Rolhoffie jeżdżę 500 km dosmarowywujac po około 250 km bez czyszczenia i jest spoko. 

Nie chciałbym wydać 70 zł żeby okazało się że jest niewiele lepszy niż Momum bo mam tego prawie całą butelkę, używałem kilka razy i dla mnie to jest dramat. Czyszczenie napędu co drugi przejazd, nie chce mi się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że wytrzymuje 150 tylko że ja po 150 smaruję. Ale mnie wkurvia nawet najmniejszy szmer z napędu i jeśli po kilku kilometrach trasy by mi coś zaczęło pracować głośniej niż akceptowalna wartość to bym do chaty wrócił

Cytat

Czyszczenie napędu co drugi przejazd, nie chce mi się.

Po to się wosku używa żeby nie czyścić tylko dolewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, AdrianoPL83 napisał:

Dzięki za propozycje jednak 150 km też trochę mało

Wosk który wystarcza na dłużej powoduje większe brudzenie się napędu. Momum jest najczystszy więc wystarcza na najkrócej. Skrajnie po drugiej stronie jest Smoove. Wystarcza na najdłużej ale jak ktoś jest estetą to właściwie co smarowanie należałoby wyczyścić łańcuch albo nawet cały napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...