Skocz do zawartości

[Grupa SLX] Czy w ogóle ma ona sens?


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Mentos napisał:

Jak widać nie wszyscy tak uważają 😉, ale mi to przecież nie preszkadza że jest SLX.

 

Ciekawe swoją drogą czy piasty XT i XTR (tak zakładam bo konstrukcja chyba identyczna) są tak samo do dooopy jak SLX. Mam taką SLX,  rozbierałem z ciekawości zanim się pojawiły niepochlebne komentarze, bezsensownie pokomplikowany patent DT, na dodatek gównianie uszczelniony. Koło wprawdzie na zapas, ale i tak sobie przeplotłem na jedyną Shimano na maszynach jak w filmiku.

 

Czemóż czynisz sobie krzywdę wyrobami shimano? 🙂 Czy nabyłeś w pakiecie z jakimś dwukółkiem? 

Największym bólem z wyższymi modelami shimano jest niepokrywalność kilku grup wspólnymi częściami i wprowadzanie nowych rozwiązań w każdej generacji. 

Jakiś czas temu sprzedałem klientowi koło na piaście 410. Ku mojemu zdziwieniu  - w środku hybryda łożysk maszynowych i konusów. Radocha nie trwała dłużej niż kilka miesięcy, na pierwszym przeglądzie po montażu w piaście znalazłem zmielone łożyska plus dużo łajna. 

Od stycznia zeszłego roku męczę chińczyki z ali . Tył 250 zł, obskakuje kilka standardów mocowań i osi. Sześć zapadek. Łożyska nsk. Przody 150 zeta. Kilka kolorów anody. Bębenek z 2 łożyskami 100 zł. 

Do tyrania bardzo w porządku. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, no worry, nie czynię sobie żadnej szkody, no co ty. Od 30 lat czyli od czasu Ibis Hugi jestem fanatycznym "wysnafcom" Star Ratchetów. Mam już 4 zestawy kól na 240kach i 350kach i na prosto i na krzywo i stare i EXP ;-). Koła z Shimano to jedynie zapasowy set do elektryka, które się ostały bo wywaleniu oryginalnych. Były na jakiś nonamach i się skusiłem na wymianę piast na SLX, no bo niby też ratchety. Poniewczasie się zorientowałem, że SLX to straszna koopa i stąd zmiana na FH-M410 choć 'piesków' też nie lubię, ale jestem psiarzem ;-).

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...