Skocz do zawartości

[nauka wheelie] nie umiem wybić przedniego koła


hejj223

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie widzę w tym sensu uczę się tego tricku 4 dzień i wciąż jedynie umiem wybić koło na jakies 10-20 cm co wygląda jak nic i jak ja mam robić wheelie skoro nawet koła wybić nie umiem? To co robię to pochylam się uginając łokcie, szarpię za kierownicę i odchylam ciężar ciała i od razu po tym szybko przypedałowywuje pedałem będąc na niskiej przerzutce. I nic, podnosi mi koło na jakieś 10 cm. Jak oglądam jakieś poradniki to mówią że w pierwszy dzień nauki powinniśmy robic już male wheelie no ale jak to jak ja nawet wybić koła nie umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli angielski Ci nie straszny to polecam ten filmik (zawsze można włączyć napisy po polsku), dzięki niemu zrobiłem największy progres.

 

kluczowe elementy dla mnie do wheelie: obniżenie trochę siodełka, upewnienie się, że patrzę daleko, upewnienie się, że prostuję ręce i ich NIE zginam jak kierownica się podnosi. U mnie jedno z najlżejszych przełożeń zawsze używam. A poza tym trzeba ćwiczyć i ćwiczyć i ćwiczyć :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rozpocznij od zrobienia "pedal kicka", czyli mocniejszego naciśnięcia na pedał (korba w pozycji horyzontalnej) połączonego z szarpnięciem kierownicą.. Naucz się wybijać przednie koło na tyle mocno żeby rower wybić przed siebie, tak żeby nie bać się upadku na plecy. Potem to już tylko ćwiczenie równowagi.

Tu masz poradnik po polsku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateacer napisał:

Jeśli angielski Ci nie straszny to polecam ten filmik (zawsze można włączyć napisy po polsku), dzięki niemu zrobiłem największy progres.

 

kluczowe elementy dla mnie do wheelie: obniżenie trochę siodełka, upewnienie się, że patrzę daleko, upewnienie się, że prostuję ręce i ich NIE zginam jak kierownica się podnosi. U mnie jedno z najlżejszych przełożeń zawsze używam. A poza tym trzeba ćwiczyć i ćwiczyć i ćwiczyć :)

robię te elementy i jest podobnie jak wcześniej, po prostu muszę ćwiczyć i kiedyś wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...