Skocz do zawartości

[4000-5000zł] gravel Gestalt 1 czy Boreas 2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć poszukuje pilnej pomocy 

Boreas 2 z 2021 (outlet ekspozycja sklepowa) z kodem rabatowym 5.150

https://prorowery.pl/pl/p/Rower-Gravel-ROMET-BOREAS-2-2021/975805

 

 

czy 

Gestalt 1 cena z kodem 4.450

https://rowerowy.com/sklep/rowery/gravel-road/prod/marin-gestalt-1

 

 

Miałem już w swoim życiu zarowno Aspre 1 z którego średnio byłem zadowolony (mocno pochylona sylwetka, claris ciągła regulacja bez efektów) jak i Gestalt 2 z którego byłem zadowolony ale mi go skradziono...

Na plus romet szersze opony (chociaż 35mm to dla mnie otpimum - głównie ścieżki rowerowe, ubity szuter) no i hamulce hydrauliczne. Wydaje mi się że 2 blaty lepsza opcja w Marinie i dużo bardziej wyprostowana pozycja. No i tańszy.

 

Wiem że nikt za mnie nie podejmie decyzji ale jak by ktoś mógł pomóc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo gestalt nie ma podjazdu do boreasa. Sora, mechaniczne hamulce i jeszcze ta korba na octalink. Na minus w boreasie tylko stosunkowo twarde przełożenia.

Cytat

Aspre 1 z którego średnio byłem zadowolony (mocno pochylona sylwetka

To też kwestia odpowiednio dobranego rozmiaru, boreas jakoś bardzo od aspre jeśli chodzi o pozycję nie odbiega, różnice względem gestalta również do zniwelowania mostkiem/podkładkami

Cytat

(chociaż 35mm to dla mnie otpimum - głównie ścieżki rowerowe, ubity szuter)

To może sobie kup po prostu tribana 520 w decathlonie, pozycja będzie bardziej wyluzowana i będziesz miał napęd 2x11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

 

To może sobie kup po prostu tribana 520 w decathlonie, pozycja będzie bardziej wyluzowana i będziesz miał napęd 2x11

A triban ma chociaż sztywne osie?

2 godziny temu, spidelli napisał:

Może się wstrzelisz:

https://primal.pl/pl/p/Gravel-MARIN-Gestalt-2-2022/1111

Jaki rozmiar potrzebujesz?

58 .  1400 zł więcej za tiagrę zamiast sory w gestalt 1  ? Co do nicasio to 6 tys ja mam budżet do 5 tys. Tak dokładać można w nieskończoność

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

dorzucasz 200 i masz aspre na pełnym grx

aspre praktycznie niedostępny. 

Edytowane przez Krisss78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Sprzętowo gestalt nie ma podjazdu do boreasa. Sora, mechaniczne hamulce i jeszcze ta korba na octalink. Na minus w boreasie tylko stosunkowo twarde przełożenia.

 

Niby sora gorsza ale jednak 2 blaty. Hydrauliczne hamulce fakt na duży plus. Co do octalinku co jest w nim takiego  złego, dosyć trwały i sztywny, tyle tylko że to już stare rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja bym mimo wszystko w gravelu wolał trochę niższej klasy napęd ale 2x.. ewentualne przejście na 2x w przypadku napędów szosowych (klamkomanetki, przerzutki, wymiana korby) to będzie kosztować górę pieniędzy - w drugą stronę to już nie takie bolesne. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, keltu napisał:

No właśnie ja bym mimo wszystko w gravelu wolał trochę niższej klasy napęd ale 2x.. ewentualne przejście na 2x w przypadku napędów szosowych (klamkomanetki, przerzutki, wymiana korby) to będzie kosztować górę pieniędzy - w drugą stronę to już nie takie bolesne. ;)

czyli myślisz ten gestalt dobrym będzie wyborem jak za tą cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krisss78 napisał:

Co do octalinku co jest w nim takiego  złego, dosyć trwały i sztywny, tyle tylko że to już stare rozwiązanie.

Koło 26 w mtb też jest dobre, szyby na korbkę w samochodzie podobnie. 

Wymarły standard i tyle. W sumie ciężko to nawet standardem nazywać bo zawsze był na uboczu. 

Da się w ogóle do tej korby blat dokupić czy jak się zużyje to na śmietnik całość razem z suportem? 

9 godzin temu, Krisss78 napisał:

Niby sora gorsza ale jednak 2 blaty. Hydrauliczne hamulce fakt na duży plus. Co do octalinku co jest w nim takiego  złego, dosyć trwały i sztywny, tyle tylko że to już stare rozwiązanie.

Spojrz na to z innej strony. Patrzysz sobie na zdjęcie roweru i myślisz "sora nie jest taka zła" tylko jak za jakiś czas zechcesz mieć te hydrauliki to na upgrade wydasz o wiele więcej niż dzisiaj wynosi różnica w cenie zakupu rowerów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki hydrauliczne dedykowane do tiagry są już na rynku od 7 lat a o sorze ani widu ani słychu. Zresztą podniosłoby to koszt grupy napędowej x2 a koszt samych klamek i tak byłby nadal wyższy niż obecna różnica wartości pomiędzy gotowymi rowerami😂

Do tego biorąc pod uwagę ostatnie zmiany w wyższych grupach raczej doczekamy się upgradeu Tiagry do 11 a sory do 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

Klamki hydrauliczne dedykowane do tiagry są już na rynku od 7 lat a o sorze ani widu ani słychu. Zresztą podniosłoby to koszt grupy napędowej x2 a koszt samych klamek i tak byłby nadal wyższy niż obecna różnica wartości pomiędzy gotowymi rowerami😂

Do tego biorąc pod uwagę ostatnie zmiany w wyższych grupach raczej doczekamy się upgradeu Tiagry do 11 a sory do 10

 

czyli według Cb kupić tiagrę bez hydrauliki i ewentualnie kiedyś sobie zmienić (gestalt 2, Domane Ar2). Czy lepiej już kompromis z 1 blatem i kiepską jak dla mnie geometrią i kupić takiego Boreasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na hydraulice i nie boli Tiagra, to weź Nicasio 2. To jest rower dość podobny do Gestalta. I 200 zł droższy od G2 w tym konkretnym sklepie.

Co prawda nie ma 58 na stanie ale możesz zapytać czy będzie i w jakiej cenie.

Jeśli w tej samej, to moim zdaniem nie ma nad czym dumać, a zwłaszcza nad wymianą elementów w "przyszłości". Za 3, 4 lata prędzej zmienisz rower niż Sorę na Tiagrę.

Zrób sobie takie ćwiczenie i spróbuj skompletować w sklepie rowerowym ten szpej na wymianę, np. Sorę za Tiagrę.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krisss78 napisał:

czyli według Cb kupić tiagrę bez hydrauliki i ewentualnie kiedyś sobie zmienić (gestalt 2, Domane Ar2). Czy lepiej już kompromis z 1 blatem i kiepską jak dla mnie geometrią i kupić takiego Boreasa

Geometrię sobie dobierz jak chcesz ale kup, raz a porządnie, model, nawet i używany, w którym nic nie będziesz musiał zmieniać. W długim okresie wyjdzie o wiele taniej niż jakieś podmianki podzespołów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krisss78 napisał:

Miałem już w swoim życiu zarowno Aspre 1 z którego średnio byłem zadowolony (mocno pochylona sylwetka, claris ciągła regulacja bez efektów) jak i Gestalt 2 z którego byłem zadowolony ale mi go skradziono...

 

 

Dla mnie wybór jest prosty. Zrób kontynuacje tego co Tobie pasowało. Miałeś gestalta to idź w tym kierunku. 

Nawet najlepszy osprzęt, nie zrekompensuje tego jak rower Ci nie podejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...