Skocz do zawartości

[Sztywna oś] zapytanie o obsługę sztywnej osi piasty typu Raymon DA211R.


Strek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zwracam się z zapytaniem jak w temacie powyżej. Chodzi o tylną sztywną oś piasty Raymon 211RTST20. Przyznam się że do tej pory nie spotkałem się z takim rozwiązaniem a głupio było by gdzieś w trasie głowić się jak to poprawnie zdemontować i zamontować. Chodzi mi głównie o przeznaczenie tego elementu od strony nie napędowej, czyli zaślepki(?!) osi którą można swobodnie odciągnąć. Od strony napędowej gniazdo na klucz imbus, ale wartość momentu obrotowego podana od strony zaślepki po stronie nienapędowej.

20230209_182328.jpg

20230209_182529.jpg

20230209_182551.jpg

20230209_182453.jpg

20230209_182742.jpg

Edytowane przez Strek
Literówka w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo na imbus jest od strony napędowej. A ta zaślepka wewnątrz osi jest na jakiejś sprężynce i nie można jej wyciągnąć od tak, czyli kręcąc od strony napędowej odkrecam tylko nakrętkę a kontruje lub wykręcam całość tą zaślepką która idealnie pasuje w wyfrezowany w osi rowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś taki, lub podobny patent. Chowana rączka, coś na kształt tej od Canyon'a (QUIXLE THRU AXLE), a od drugiej strony gniazdo na klucz imbusowy 8, do dokręcania z podanym momentem. Nie rozkręcałem tego, ale mniemam, że część z "imbusem" była kontrą i nie była na sztywno zamocowana w ramie.

Nie pamiętam w jakim to było rowerze, ale raczej w jakimś chińskim pażdzierzu... Chyba Fat-bike, albo elektryk HT.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKS dzięki za podpowiedź co do typu osi. Ta z mojego roweru to już na pewno zbliżona analogia. Pozostaje tylko pewnie przy montażu dociągnąć tymi 8Nm po przeciwległej stronie z gniazdem pod imbus. https://youtube.com/shorts/yc7CTaL97TA?feature=share

Edytowane przez Strek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...