Skocz do zawartości

[Rama] Zamiana fabrycznie montowanego widelca 160mm z 29'' na 180 27.5''


pablooni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Użytkowników,

 

Przymierzam się do zmiany ramy wysłużonego Cuba Fritzza 180 na Specialized Status 160 produkowanego jako konfiguracja mullet 27.5/29.

Rama Cuba z drugiej ręki kupiona w czasach pandemii, ale większość częsci nowych wszczepilem i chaciałbym jak najwięcej przetransferowac do Statusa.

Tutaj pojawia się kilka znaków zapytania, bo nowa rama Statusa to mullet, a ja mam dość spoko widelec 180 Santour Durolux 36 z kołem 27.5'' tylko.

Po wstępnych kalkulacjach wychodzi, że brakuje mi 8mm na długości widelca by geometria nowej ramy w miare łapała fabryczne ustawienia.

Widelec w fabrycznym Statusie to FOX 36 Rhythym 160 o wymiarze korony do osadzenia osi 567mm.

Mój Santour Durolux 180 ma ten sam parametr o wymiarze 578mm i po uwzględnieniu różnicy kół wyglada na to, że Santour 180 z kołem 27.5 bedzie o 8mm przykrótki.

Spodziewałem się odrwotnej sytuacji szczerze mówiąc, ale cóż...

Nie wiem tak naprawdę czy się tym przejmować czy nie machnąć ręką.

Proszę o rady i wskazówki.

 

Czy mógłbym SAGiem jakoś tę różnicę zniwelować, ustawić np. 25%?

A może duża opona z przodu trochę pomoże też?

Może poprostu pojezdzić i sprawdzić czy będzie ok? 

 

Dziękuję i pozdraawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

nowa rama Statusa to mullet,

Rama nie może być mulletem, bo mulletem jest rower z większym kołem z przodu, a rama do tego nic nie ma.

Jak Ci pasuje ten Suntour (nie Santour), to montuj i jeździj (choć ja bym bez zastanowienia wolał Foxa), nie ma co patrzeć na milimetry. To nie rama XC dedykowana tylko pod widły 100mm, ramki enduro zazwyczaj maja dużą tolerancję i producenci podają zakres np. 140-180mm zalecanego skoku amortyzatora.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady i przepraszam za literówki - post pisałem w nocy...

Zmienię opony bo już czas, ale jakie rozmiary wybrać? Widelec może przyjąć 2.8'', ale to chyba za dużo.

Proszę zaproponujcie.

Dzięki.

Pozdrawiam

P   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...