Skocz do zawartości

[Bagażnik pod sakwy/torbę] do Merida Big Nine 300


ws1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

szukam porady jaki bagażnik i przy okazji kompatybilne z nim sakwy/torba pasowałyby do Meridy Big Nine 300. Chodzi o wycieczki tygodniowe (póki co bez namiotu, więc jakaś sakwa czy torba max 25l., tylko na ubrania, jakieś graty rowerowe, powerbanki, prowiant).  Zawsze jeżdżę z plecakiem, ale czas uwolnić plecy. Nie chcę kupić czegoś w ciemno w necie, bawić się w zwroty. Myślałam o takim bagażniku na sztycę, chodzą po 60-100 zł i na to torbę, ale nie wiem czy nie będzie się to rozwalać, biorąc pod uwagę, że lubię MTB i mam zamiar z tymi bagażami popierniczać po lesie. Budżet oczywiście w miarę rozsądny, bo takie wycieczki zdarzają mi się kilka razy w roku, a tak to po prostu jeżdżę co weekend po 100 km, wtedy wystarcza mi trójkątna sakwa pod ramą. Dobrze by było aby torbę można było łatwo ściągnąć i zabrać ze sobą do hotelowego pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Nie no, w żadne bagażniki na sztycę bym się nie pchał, skoro planujesz pakować bagażu na tydzień. 

Masz jakieś otwory w pobliżu tylnej osi żeby go przykręcić? 

Coś tam jest

Zrzut ekranu 2023-02-02 095436.jpg

Myślałam też o torbie podsiodłowej, ale z drugiej strony kupując bagażnik, można wybrać taki, który później mógłby służyć pod sakwy, bo marzy mi się częstsze podróżowanie, wtedy już z większym bagażem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można w ten sposób 

710605.jpg

A do tego wybrany bagażnik - możliwości jest cała masa. 

Ja standardowo polecę bagażnik który dystrybuuje Unibike https://hurt.unibike.pl/produkt/27661/bagnuvo2428czarny Widzę że mają podobny, nieco droższy model ale tego nie znam. 

Całkiem niezłe są też bagażniki Authora. 

Potem pozostaje kwestia przymiarki. Czasem zdarza się że "brakuje" górnych prętów - ale te można dokupić przedłużane. 

I do tego jedna sakwa. Polecę Back Rollera Ortlieb, ale jest też Crosso i pewnie jeszcze wiele innych. 

Jest szansa że zgłosi się ktoś kto do Big Nine coś dopasował, to popularny góral do zastosowań turystycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...