Skocz do zawartości

[zębatka stalowa] 96BCD


Kingins

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza mechanizmu Shimano FC-M3000 40T - Y1RT98010 - 12782949576 - Allegro.pl

Zębatka SHIMANO 40T-AX FC-M3000 FCM3000 M3000 - Y1RT98010 - 12888067346 - Allegro.pl

Tak na marginesie to chore te ceny mają. Cała korba z 3 blatami pod kwadrat potrafi kosztować mniej niż jeden odkręcany blat. Gdzie tu sens a gdzie logika...

Edytowane przez bob555
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob555 napisał:

Tarcza mechanizmu Shimano FC-M3000 40T - Y1RT98010 - 12782949576 - Allegro.pl

Zębatka SHIMANO 40T-AX FC-M3000 FCM3000 M3000 - Y1RT98010 - 12888067346 - Allegro.pl

Tak na marginesie to chore te ceny mają. Cała korba z 3 blatami pod kwadrat potrafi kosztować mniej niż jeden odkręcany blat. Gdzie tu sens a gdzie logika...

Nie wiem, może waga, jakość wykonania, sztywność?

Wydaje mi się także, że autor szuka zębatki 1x.

Cytat

96bcd jest symetryczne i asymetryczne. Warto sprawdzić przed zakupem

Dlatego zapytałem o model korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bob555 napisał:

Tarcza mechanizmu Shimano FC-M3000 40T - Y1RT98010 - 12782949576 - Allegro.pl

Zębatka SHIMANO 40T-AX FC-M3000 FCM3000 M3000 - Y1RT98010 - 12888067346 - Allegro.pl

Tak na marginesie to chore te ceny mają. Cała korba z 3 blatami pod kwadrat potrafi kosztować mniej niż jeden odkręcany blat. Gdzie tu sens a gdzie logika...

Ileeee ???
Ta zębatka za duża, potrzebuję środkowej a nie największej. 

Model korby nie znany. 
Wytnę laserem będzie mocniejsza i tańsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że jesteś jedynym człowiekiem na świecie który ma takie problemy?

Ja piszę o kształcie zębów. Przypatrz się jak wygląda nowa zębatka. To nie jest proste cięcie z profilu. No i sama zębatka nie jest płaska.

Nie ma to jak komplikować sobie życie za 40 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ChuChu napisał:

Nie wiem, może waga, jakość wykonania, sztywność?

 

Podejrzewam, że tarczę w 3 cyklach na prasie hydraulicznej da się zrobić: pierwszy wstępne wycięcie kształtu, drugi wstępne formowanie kształtu a trzeci finalne formowanie. No i w 3 sekundy mamy tarczę. Cała korba, to po pierwsze 2-3 blaty, nitowanie lub zgrzewanie wszystkiego i dodatkowo jeszcze ramiona korb. Jakoś nie podejrzewam, że taki proces produkcji będzie tańszy szybszy niż produkcja jednego blatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko piszesz o jakiejś absolutnie najtańszej, tandetnej korbie. Korby z odkręcanymi blatami są droższe i są to wyższe modele. Wyobraź sobie, że ludzie kupują naprawdę drogie korby, a potem wymieniają same blaty.

Możesz jeździć na czym Ci się podoba, ale pisanie że zębatka kosztująca 40/60 zł jest droga, kiedy wymienia się ją raz na dobre kilka lat, to jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 21:39, ChuChu napisał:

Ja piszę o kształcie zębów. Przypatrz się jak wygląda nowa zębatka. To nie jest proste cięcie z profilu. No i sama zębatka nie jest płaska.

A co to za róźnica. Dobiera się podziałkę zębów do łańcucha i jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kingins napisał:

A co to za róźnica. Dobiera się podziałkę zębów do łańcucha i jazda. 

To pokazuje, jak bardzo nie masz pojęcia o czym piszesz.

No ale rób i montuj. Może w końcu zrobisz coś, co zawstydzi te wszystkie koncerny, które nie spełniają Twoich wymagań.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ChuChu napisał:

No ale rób i montuj. Może w końcu zrobisz coś, co zawstydzi te wszystkie koncerny, które nie spełniają Twoich wymagań.

Obstawiam, że korba która ma być  biorcą tej cudownej druciarskiej zębatki to zwykły badziew no name. Tak ogólnie, to kibicuje koledze w twórczej pracy i gdyby to była zębatka do napędu 1x , to jeszcze byłaby jakaś szansa na powodzenie takiej operacji. Przy napędzie 3x na to że wszystko będzie działać jak należy szans nie ma ale jak widać kolega musi się przekonać osobiście, bo jest znawcą tematu. A w temacie oszczędności, to koszty tej akcji poniesie pracodawca naszego inżyniera, który zapłaci mu także za czas na tym stracony 🤣

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przerabiałem starszego typu korbę w systemie ht2 z 3 blatów na korbę na 2 blaty z przodu ale nie przyszło mi do głowy żeby sobie dorabiać samemu zębatki. Bo uważam że to moja się z totalnym sensem jak zestaw 2-ch zębatek to koszt ok. 80 zł. Dla mnie to wygląda na próbę tarcia szkłem 4 literami że jeszcze te 2-5 zł będzie taniej jak w sklepie a efekt ten sam. To szczerze niech sobie lepiej ten pomysł wybije z głowy bo zębatka każda ma dodatkowo takie wypustki na bokach porobione dla lepszego wrzucania łańcucha. Tego sobie raczej nie dorobi. A gdzie wycięcia na zębach danego blatu i odpowiedni profil. Poza tym czy te blaty tak bardzo się aluminiowe niszczą? Moim zdaniem NIE ale to trzeba dbać i czyścić a nie tylko jeździć do zajechania. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Pisałem o tym w kontekście profilu zębów. Dodatkowo, nie jestem pewny czy te zębatki nie mają małego offsetu.

No ale co mam napisać. Niech autor zawstydzi Japończyków i wyprodukuje lepszą zębatkę, niższym kosztem i z lepszą kulturą pracy. Czekam niecierpliwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...