Skocz do zawartości

[Piasta] novatec d141sb 12/142 zamiast guli 135 hexagon 7.0 2019


_Janush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zmianę piast w rowerze kross hexagon 7.0 2019 z chińskich guli GL-B43F-DS 135mm na inne. Oś szybkozamykacza z obecnych piast ma trochę ponad 4mm... Czy normalnie jak zamontuje piastę na osi 10mm nie będzie żadnych problemów? Jak wygląda sprawa z novatec d142sb 142mm, czy mógłbym założyć stosując adapter na 9mm, czy pasować będę tylko 135mm?

Niestety w temacie kół jestem zielony, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://jakirower.pl/przewodnik-po-piastach-rowerowych/

I pewnie jeszcze sporo źródeł znajdziesz, można się doszkolić. 

W ramie masz 135mm miejsca, jak chcesz tam wcisnąć 142mm? :D Owszem, piasty 142/12 da się skonwertować do 135x9, ale wraz ze zmianą średnicy osi idzie także zwężenie piasty. Niemniej jednak to mało opłacalny interes, szukałbym po prostu piasty pod szybkozamykacz, np. D042/D032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogus napisał:

@MikeSkywalker piasty QR 135 mm mają taką samą szerokość co 12x142 mm, więc bez problemu po zmianie endcapów podejdą do ramy pod szybkozamykacz.

A co ja wyżej napisałem? :D

Starałem się wyjaśnić że nie zmienia się jedynie osi z 12 na 9 ale także zwęża piastę. Dlatego że owszem, pasują piasty 142 a nie jak zostało napisane tylko 135. 

11 godzin temu, _Janush napisał:

Jak wygląda sprawa z novatec d142sb 142mm, czy mógłbym założyć stosując adapter na 9mm, czy pasować będę tylko 135mm?

@_Janush musisz szukać czy ta konkretna piasta ma dostępne endcapy. Koszt to z reguły 20-40 złotych. 

Ale tak jak wspomniałem, z reguły najtańsze są zwykle piasty 135x9, czyli takie jakie potrzebujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

wraz ze zmianą średnicy osi idzie także zwężenie piasty

@MikeSkywalker bardziej zasugerowałem się tym fragmentem wypowiedzi. Piasta jest taka sama, jej szerokość również. Różnica to tylko końcówki, czyli ogólnie ujmując jaka oś zostanie zastosowana.

@KSikorski oczywiście masz rację, jak tylko do danej piasty endcapy występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...