Skocz do zawartości

[Piasta DT Swiss] wybór


tomasz777

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś mieli rozpiskę do krórych modeli 240 wchodzą 6802 (pamiętam że do szosówek, do triconów, i byly konkretne serie 240s) teraz napisali sobie tylko tyle:  "On individual hubs from model year 2015 onwards, ball bearings with a smaller outside diameter (Ø 26 mm) are installed on the drive side. This allows the ball bearing to be replaced without removing the ring nut. 
For all other hubs, the ring nut must be removed in order to change the ball bearing on the drive side. Before 
further disassembly steps check which hub version is available."  Tym samym mogą być 6802 i 6802 a stwierdzić się da po zdjęciu end-capa ew. bebenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 11:34, Dokumosa napisał:

Chodzi mi o prob z ich łuszczeniem. Początkowo był dramat. W nowych 350 mi sie nie łuszczą, nie miałem ostatnio styczności z 240 nowszymi niż pierwsza połowa 2021.

Moja po wymianie korpusu (początek roku, coś koło marca) jeszcze się trzyma, pierwszy po takim czasie już nie miał napisów. 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dokumosa napisał:

Zalezy ile musisz dopłacić do 240. Jesli wiecej niż 3 stówy to sensu większego brak.

Właśnie chodzi o to że bez dopłaty.Chcialem dwie 350 na rachecie 36, gość zaproponował że może zrobić tył na 240s..Do tego najnowsze obręcze Fr 541.No chyba że warto pójść w najnowsze 350 które mają już wbudowany rachet 36 bo w jakimś sklepie widziałem takie piasty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HT'ka a'la XC koła do DH/FR to gruba przesada. Jeśli ważysz 85kg+ to max co jest sens to wspomniane XM481. XM to seria obręczy do zastosowań AM/Trail więc i tak oczko wyżej niż zniesie reszta roweru.

Jeśli masz piasty 240 bez dopłaty w stosunku do 350 to odpowiedź jest oczywista.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę 90 koło,bywało że ważyłem 93..Mogę pójść w obręcz XM,tylko że tam są czerwone naklejki na obręczach a ja nie znoszę czerwonego.Sera FR ma zestaw nalepek w różnych kolorach.Wiem że to najmniej ważne, ale kwestia wizualna również się liczy .W sumie Merida czarny mat, może i fajnie by było,tylko jeszcze mam zakupione nowe opony.Czerwona naklejka plus żółty napis Maxxis na oponie i może być,,odpustowo,,Bardzo lubię stonowane kolorystyczne rzeczy,od roweru po odzież rowerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 08:24, montell81 napisał:

Warto dodać, że nowe 350tki mają"fabryczny" ratchet 36.

Jestem w trakcie konfiguracji swojego koła. Jeden z polecanych tu serwisów deklaruje, że wersja 350 z roku 2022 ma już fabryczny ratchet 36, drugi z serwisów deklaruje, że do piast 350 z 2022r. trzeba dołożyć 200zł do ratchet 36.

Pogubiłem się w tym. Jak jest w rzeczywistości. Który serwis ma rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, montell81 napisał:

drugi z serwisów deklaruje, że do piast 350 z 2022r. trzeba dołożyć 200zł do ratchet 36.

Fitwheels? Kombinuja jak konie pod góre i bezczelnie wyjmują fabryczne 36t i wkładają stare 18t każąc za to potem dopłacić. Dzięki temu na pierwszy rzut oka ich oferta jest atrakcyjniejsza.

Nowe DT Swiss 350 mają fabrycznie 36T. Kazda inna wersja jest wersją "kombinowaną" przez montażystów jak np. ci z fitwheels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dokumosa napisał:

To kup fabryczne koła DT XM1700 (będziesz miał obręcze XM481 bez czerwonych naklejek, piasty 350 z ratchetem 36, szprychy competition i nyple alu squorx prolock).

Właśnie zastanawiam się czy tego nie zrobić.Tam są te nowe piasty 350 z wbudowanym rachetem 36?Na zdjęciach są czarnego koloru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KSikorski napisał:

Teraz te koła (XM1700) są na wyprzedaży w dt4you po 2599zł.

Można też pójść moją drogą, czyli... zerwać naklejki z obręczy XM481 😉

Jakikolwiek nadmiar napisów i logo jest odpustowy, nawet jak są białe...

Masz może link do tego zestawu?

19 godzin temu, KSikorski napisał:

Teraz te koła (XM1700) są na wyprzedaży w dt4you po 2599zł.

Można też pójść moją drogą, czyli... zerwać naklejki z obręczy XM481 😉

Jakikolwiek nadmiar napisów i logo jest odpustowy, nawet jak są białe...

Masz może link do tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...