Skocz do zawartości

[10-12k] XC dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2022 o 17:45, Kaloryfer napisał:

Więc dysponując wspomnianą wczesniej kwotą i wymaganiami rower dla niego odpowiedni to downcountry ewentualnie coś na pograniczu downcountry/trail. Tak ja to widzę. Scott Spark, Canyon Lux Trail. 

Scott był proponowany. 

 

Edytowane przez Kaloryfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuchajcie gravel nie ma nic wspólnego z komfortem. Chyba, ze ktoś postrzega komfort jako SZYBKIE przemieszczenie się z punktu A do B po nie zawsze doskonałej nawierzchni.

Kup sobie Procalibra. Masz w tej cenie pełen karbon, isofixa które coś tam tłumi. Opony 2.2 zamleczone jak zjedziesz z ciśnieniem to będzie na prawdę komfortowo. Nie wiem jak z długością górnej rury dla Ciebie.

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu oficjalnie nam podziękował ale na pewno jeszcze tu zajrzy. Więc krótko, bez jakiś osobistych wycieczek, niech mi ktoś odpowie co ma wspólnego z legendarną trailową wygoda rower z rama o długości 604mm przy 74,5st podsiodlowki, główce ramy 90mm i stacku 591mm dla kogoś kto ma 172cm wzrostu i preferuje wyprostowaną pozycję na rowerze. Proste pytanie, konkretna odpowiedź. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sabarolus napisał:

se podkładki włozyc, mostek odiwnac do góry i bedzie wygodnie :D 

Pewnie. Nawet przedłużkę do rury sterowej można zamontować 🤣 To trzeba było koledze od razu powiedzieć że w zasadzie nie ma znaczenia jaki rower kupi, w jakim rozmiarze bo zawsze da się z tego coś ulepić, tylko będzie to mniej lub bardziej kiczowato wyglądać. Właśnie skończyłem się "spuszczać". Wcale się nie dziwię że autor nam podziękował za takie porady.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Alsew napisał:

Pewnie. Nawet przedłużkę do rury sterowej można zamontować 🤣 To trzeba było koledze od razu powiedzieć że w zasadzie nie ma znaczenia jaki rower kupi, w jakim rozmiarze bo zawsze da się z tego coś ulepić, tylko będzie to mniej lub bardziej kiczowato wyglądać. Właśnie skończyłem się "spuszczać". Wcale się nie dziwię że autor nam podziękował za takie porady.

Dlatego napisałem, że będzie się bał napisać co wybrał, niektórzy oczywiście nie zrozumieli. Temat porażka jak to na polskim forum haha. Obstawiam, rozmiar bądź dwa za duży rower full xc, ale oby się autorowi tematu dobrze jeździło. A że powinien kupić taki, w rozmiarze xs, nie nasza sprawa

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-muirwoods 

 

Edytowane przez Brzoosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sabarolus napisał:

Dokładnie tak, zawsze najłtawiej od ściany do ściany i sprowadzić sprawę do absurdu ❤️ 

Absurd? A w którym miejscu? Wg zdjęć ze strony Canyona tam pod mostkiem nie ma żadnego miejsca na dodatkowe podkładki. Sprzedają tylko wysyłkowo więc zdjęcia powinny oddawać to co  realne a nie co modne. Przy 172 cm i takich preferencjach mostek 50-60 mm przy takiej długości ramy to jest max i obracanie takiego kikuta czy większy wznios niewiele zmienia. Więc przy 90mm główki ramy  zostaje przedłużka rury sterowej albo kierownica z jakimś absurdalnym gięciem. 

 

W dniu 10.11.2022 o 18:42, bmw750 napisał:

Może trochę, źle zostałem zrozumiany przez ta wygodę, której oczekuję, jestem przyzwyczajony do HT i nie są mi straszne, jedyny problem to zbytnie pochylenie na przednie koło.

Po zmianie mostka w moim Talonie na wyższy, zrobiło się o wiele lepiej. 

 

I żeby rozmowa była rzeczowa to trzeba by najpierw zobaczy tego Talona i jego ustawienie. A z tego co kojarzę to kolega nawet nie raczył podać rozmiaru tego roweru i rocznika czy geo. I tak powstało 10 stron większych lub mniejszych bredni. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alsew napisał:

Absurd? A w którym miejscu? Wg zdjęć ze strony Canyona tam pod mostkiem nie ma żadnego miejsca na dodatkowe podkładki. Sprzedają tylko wysyłkowo więc zdjęcia powinny oddawać to co  realne a nie co modne. Przy 172 cm i takich preferencjach mostek 50-60 mm przy takiej długości ramy to jest max i obracanie takiego kikuta czy większy wznios niewiele zmienia. Więc przy 90mm główki ramy  zostaje przedłużka rury sterowej albo kierownica z jakimś absurdalnym gięciem. 

 

I żeby rozmowa była rzeczowa to trzeba by najpierw zobaczy tego Talona i jego ustawienie. A z tego co kojarzę to kolega nawet nie raczył podać rozmiaru tego roweru i rocznika czy geo. I tak powstało 10 stron większych lub mniejszych bredni. 

Rocznik masz w pierwszym poście, rozmiar 18".

Tak wygląda rower: http://www.bikekatalog.pl/2012//rowery/1640/Giant.Talon.1/

Taki mostek zamontowałem: https://www.centrumrowerowe.pl/mostek-ergotec-high-charisma-pd17326/?v_Id=75540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny, uniwersalny rower. Jeśli jest dodatkowo podobieństwo, choć wątpię, do wspomnianych rowerów z filmów z Louis de Funès to dodatkowy plus.

2 minuty temu, bmw750 napisał:

Rocznik masz w pierwszym poście, rozmiar 18".

Tak wygląda rower: http://www.bikekatalog.pl/2012//rowery/1640/Giant.Talon.1/

Taki mostek zamontowałem: https://www.centrumrowerowe.pl/mostek-ergotec-high-charisma-pd17326/?v_Id=75540

No to powiem Ci panie kolego, że to będzie dla Ciebie "nowa jakość" na współczesnym rowerze XC haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem przekrok w moim Giant, według mojego pomiaru na środku górnej rury wynosi on... 80 cm, więc argument z za małym przekrokiem w Lux trail upadł. Tak dotykam jajami do rury, nie nigdy sobie ich nie obiłem.

Edytowane przez bmw750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bmw750 napisał:

Zmierzyłem przekrok w moim Giant, według mojego pomiaru na środku górnej rury wynosi on... 80 cm, więc argument z za małym przekrokiem w Lux trail upadł. Tak dotykam jajami do rury, nie nigdy sobie ich nie obiłem.

Zdecydowanie nie powinieneś dotykać jajami górnej rury, nawet jeśli to przyjemne. Zwłaszcza w rowerze górskim

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, schwinn0 napisał:

Tylko jak patrzę na ten mostek i pozycję na luxie to to nijak ze sobą współgra

Nie ma się co "spuszczać" da się kilka podkładek, obróci mostek na plus i będzie wygodnie 🤣😂🤣😂🤣

44 minuty temu, Brzoosa napisał:

Zdecydowanie nie powinieneś dotykać jajami górnej rury, nawet jeśli to przyjemne. Zwłaszcza w rowerze górskim

No co ty. To już jest chyba kult niskiego przekroku który sam uprawiam 👏

Godzinę temu, bmw750 napisał:

Rocznik masz w pierwszym poście, rozmiar 18".

Tak wygląda rower: http://www.bikekatalog.pl/2012//rowery/1640/Giant.Talon.1/

Taki mostek zamontowałem: https://www.centrumrowerowe.pl/mostek-ergotec-high-charisma-pd17326/?v_Id=75540

Zacznij lepiej szukać jakiegoś Crossa do którego wejdzie opona 2,1 bo na żadnym współczesnym rowerze górskim nie będzie ci dobrze jeśli ma to się odbyć bez jakiejś gruuubej rzeźby i ma normalnie wyglądać. Po tym mostku widać jak na dłoni że twoja jazda terenowa to typowy rekreacyjny "graveling".  A o tym Luxie to najlepiej zapomnij że istnieje. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaał 11 stron widzę ten mostek... i radzę ponownie przeczytać mój pierwszy post z tejże też strony. Albo radykalnie zmienisz nastawienie do jazdy, pozycji, oczekiwań albo faktycha i kup sobie crossa na max wypasie. Chyba Unibike jest tutaj jednym z bezkonkurencyjnych czyli pełne XT i dobry amorek. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2022 o 09:55, bmw750 napisał:

Jeżdżę praktycznie całe życie na MTB, tylko obecnie muszę mieć wyższy mostek i daję radę na moim Giant-cie, robić nawet ponad 100 km wycieczki. Więc serce mówi, że rower XC będzie ok.

Ten twój Giant z tym mostkiem to nie jest już rower MTB czy tam XC. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh autor tematu chce mtb, raczej nie będzie kupował roweru fitness/cross bo nam się tak podoba. Unibike nie podaje wartości reach(bardzo profesjonalna firma), ale nawet przy założeniu że jest krótki(a jest na pewno) nie zamontujesz naprawdę krótkiego mostka przy tym kącie główki ramy. Ogólnie rower nie jest zły, ale dla autora tematu za mało wypasiony.

Powtórzę się, bo tu tyle śmiecia że można utonąć. Szukaj jak najwyższego roweru- jak najwyższy stack, jak najwyższa główka ramy, krótkiego- mały reach, z płaskim kątem z przodu(67 i w dół) aby skrócić sobie jeszcze mostkiem(45-50mm).

Wcześniej pojawił się całkiem spoko Grand Canon, sam proponowałem najlepsze rozwiązanie czyli Team Marin 2 ale rozumiem, że jest tu obawa o trwałość ramy(choć wg mnie przy Twojej jeździe kompletnie nie ma się co obawiać, zresztą marin ponoć to poprawił, zresztą od czego jest gwarancja, zresztą kto nie ryzykuje nie pije szampana). Porównuj sobie rowery co do geo wg tych wytycznych, choć nie będzie pewnie łatwo znaleźć odpowiednik 1:1

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szukaj jak najwyższego roweru- jak najwyższy stack, jak najwyższa główka ramy, krótkiego- mały reach, z płaskim kątem z przodu(67 i w dół) aby skrócić sobie jeszcze mostkiem(45-50mm)."

Dokładnie! Jesli musi być MTB to tylko taki. Jak już pisałem Scalpel ht nawet fajnie wpisuje się w te założenia. Rama jest stosunkowo krótka i wysoka. Reach 430mm Mce to też mało jak na dzisiejsze standardy. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...