Skocz do zawartości

[rama] Kona Fire Mountain 2022


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

https://konaworld.com/2022/fire_mountain.cfm 

Popatrzyłem sobie na ramę i geo tego roweru i stwierdziłem wow. Mogę kupić ten rower w dobrej cenie i plan jest taki żeby przełożyć wszystkie części z mojego GT Avalanche 27,5. Wątpliwości budzi we mnie mocowanie tylnego hamulca. Wiem że kiedyś wszystkie tarcze były mocowane przez adapter ale nie widziałem na go jeszcze w tym miejscu... Czym jedziesz nie będzie potrzebny jakiś inny adaptet do zacisków Shimano? Obecnie mam Deore m615. Druga sprawa to czy ktoś wie ile ta rama może ważyć? Niby jest cieniowana ale niektóre elementy wyglądają tak masywnie (ciężko) jak np haki czy "łącznik" tylnych widełek przy suporcie. Gdzieś w necie widziałem że koleś wrzucił go na wagę to wyszło 15kg. Dużo to czy mało jak na taki osprzęt. Kasetą około 580g przerzutka 380g bo to jakaś egzotyka którą pewnie będzie ciężko sprzedać😉 No i trzecia sprawa to co myślicie o geo tego roweru ? Niby górna rura krótsza niż w moim GT (minus 6mm)  ale reach + 11mm i stack +17 mam, baza kół +32mm, wyższa główka ramy +15 mm . No i wisienka na torcie czyli kąt główki ramy łagodniejszy o 1,5st. Jak to się przełoży na wrażenia z jazdy? Na obecnej ramie jeździ mi się ok ale poprawa możliwości terenowych mile widziana 😉 Moj wzrost 175cm, noga 81cm, no i Mka wchodzi w gre. To ma być rower do jazdy w terenie z lekkim zacięciem sportowym 😉

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że rama waży około 2kg.

Jestem niemal identycznych gabarytów i mam rower o niemal identycznej geometrii i to dobrze ze sobą gra.

Krótsza górna rura Kony względem GT to wartość wirtualna, wynikająca z lepszego kąta podsiodłowego w konie. Jako całokształt rower będzie dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym hamulcem kiedyś to było standardowe rozwiązanie od XC po DH. Jakoś daliśmy radę 😃

Advent to nie taka egzotyka lecz często widziany osprzęt w niskim budżecie, moim zdaniem do sprzedania jak najbardziej. M.in. Decathlon tego używa, ludzie mogą szukać części zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, c1ach napisał:

 😃Advent to nie taka egzotyka lecz często widziany osprzęt w niskim budżecie, moim zdaniem do sprzedania jak najbardziej. M.in. Decathlon tego używa, ludzie mogą szukać części zamiennych.

Jak na fakt że rower mam do kupienia za 2700zl to przerzutka za prawie 300zl to i tak luksus😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdjęcie na szybko z pierwszej rundy. Masakrycznie zimno, wieje i śnieg wali po oczach że nic nie widać ... Dopiero w domu się zorientowałem że zdjęcie jest nie od tej strony bo nie widać napędu. Obiecuję się poprawić i wrzucę niebawem foto jak należy. 😋 

IMG_20221119_153650.jpg

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kettler Dzięki 😉 Ta moja rama nie jest lekka. Mka waży 2,3kg ale rower w sumie wyszedł dosyć lekki. Wczoraj jak skończyłem składanie powiesiłem go na wadze to oklejony folią ochronną, z pedałami, błotniczkiem na amorze i bazą od licznika pokazało niecałe 11,7kg. Z oryginału został adapter tylnego hamulca, mostek i kapsel od sterów😋 Muszę się jeszcze pobawić z ustawieniem go pod siebie, może spróbuję z mostkiem 60mm bo przy 50mm wydaje mi się odrobinkę krótko ale na to przyjdzie jeszcze czas. Ogólnie maszyna zacna. 

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...