Skocz do zawartości

[amortyzator tylni] problem z powietrzem


Kiwi_brajan

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Niecałe tydzień temu kupiłem rower Scott stary rocznik nie znam dokładnego rocznika, ale to mniejsza przez głupotę spuszczałem powietrze w dam perze, przez co musiałem prowadzić rower do domu zamówiłem już pompkę pompuje do swojej wagi, czyli 55kg na tabeli pisze 5,6 na plusie 2,4 na minusie, gdy siadam na damper w ogóle nie drgnie co mam zrobić z tym czy do serwisu?

 

IMG20220911141340.jpg

IMG20220907174504.jpg

IMG20220907174520.jpg

Napisano

U mnie raz damper wrócił z serwisu. Napompowałam pod swoją wagę i też był jak kamień. Kazali odczekać jakiś czas i faktycznie puściło po około 2 godzinach. Nie wiem tylko czy u Ciebie będzie tak samo. Jeśli rower jest stary, to serwis dampera raczej mu nie zaszkodzi, a wręcz jest wskazany.

  • Mod Team
Napisano
Godzinę temu, Kiwi_brajan napisał:

gdy siadam na damper w ogóle nie drgnie

Ja tam nie polecam siadać na damper. Jeszcze się wbije w tyłek i będzie dopiero problem :)

 

Napisano

Nie patrz na tabele spuść ponownie całkowicie  powietrze i napompuj trochę. Zobacz czy się ugina. Ja tak to usiądź na rowerze w pozycji do jazdy i zobacz ile się ugnie. Zmieniaj ciśnienie do momentu aż będzie się chować około 30 % tłoka. 
 

Możesz znaleźć na YouTube filmiki jak ustawić SAG w damperze. 
 

Swoją drogą tak czy siak będziesz musiał zrobić mu serwis. 
 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...