Skocz do zawartości

[Hamulce] XT DeoreSM-RT64M+B01S) hałas


reniek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze kombinacja XT DEORE SM-RT64M (180mm) + B01S strasznie hałasują (dzwonią/trąbią) jak się nagrzeją, i to tylko podczas hamowanie.

Jak sam jadę to nie ma problemu, tyle nie hamuję, tylko jak z żoną jadę to wiadomo ze hamowanie jest troche wiecej. Ostatnie po asfalcie ok 2km 4% w doł po prostu taki hałaś ze szok.

Siła hamowanie jest ok... jak nie hamuję nic nie słychać, tylko jak hamuję. Potem jak wystygną wszystko wraca do normy....hamuje nawet wtedy bez najmniejszego hałasu.

Żona ma na rower BR-MT200 z tarczą SM-RT10, 180MM (nie wiem jaki kloczki bo są od nowośći) i tam nic się nie dzieje.

Ma ktos pomysł co to moze byc ?

Pozdrawiam

René

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój błąd... racja ze tam nie ma XT... jest Deore BR-T615, przepisałem opis klocki z allegro gdzie kupiłem. Znalazłem orginalny opakowanie i tam jest opis:
Clarks - Semi Metalic VRS Disc PADS i tam pisany fits: Shimano Deore (BR-M515, M475, M525, M465, M495)

ślady nie wchodzą głeboko do wnętrz, i mi się wydaje ze idealnie leża na obszar roboczy
czyli klocki zlę do BR-T615 i tarczy ? rozmiarowo były identycznie do orginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki masz dobre do zacisków ale ten zestaw wg shimano nie pasuje do tych tarcz. To hamulce trekingowe czyli w rzeczywistości grupa niżej niż deore. Klocki tego typu są szersze niż obszar roboczy tarczy deore i wyższych.

Nie mmiej wcale nie to musi być problemem. Sprawdź czy klocki nie pocą sie na plecach. To.wskazuje na poczatek problemów z zaciskami.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, reniek2 napisał:

XT DEORE SM-RT64M (180mm) + B01S

Po pierwszemu to nie XT a zwykle deore, po drugiemu do tej tarczy b01s (obecnie b05s) są nie poprawne i nie dedykowane. Dlaczego ? Bo zepsują tarcze dużo szybciej niż klocki jakie tam być powinny g03s i ich pochodne. 

4 godziny temu, reniek2 napisał:

jest Deore BR-T615,

A no właśnie. Tarcze już zostaw, zużyją się to zmienisz na rt54 albo inne z grubą powierzchnią cierną. Paradoksalnie właśnie XT by mogła być bo jest na pająku i troszkę inaczej ta tarcza wygląda. 

Nie zmienia to faktu ze to powinno działać. Nie powinno dzwonić, piszczeć, jęczeć etc. Polecam porządnie wyszorować tarcze, później ją odtłuścić z pietyzmem. Następnie przeszlifować klocki na papierze ściernym gradacji ok 120. Jak nie pomoże, klocki wyrzucić przez lewe ramie ( tutaj zabobon związanym z odpędzeniem wycieku z zacisku) i wstawić nowe to uprzednio wyczyszczonego zacisku i ponownie wyczyszczonej tarczy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkich za pomoc... chyba poprzednie własciciel roweru za bardzo skombinował i zamontował inny tarcze. Znalazłem lista kompatybilnośći dla Shimano (BR-T615 i innych) a tam w rozmiarze 180 są tylko tarcze:
SM-RT56-M
SM-RT54-M
SM-RT30-M
SM-RT26-M
SM-RT10-M 

i do tego pad type Wide. Do zamontowanej RT64-M powinno byc pad type Narrow

https://productinfo.shimano.com/#/com?acid=C-461&cid=C-460
 

Czyli chyba nie będę kombinował i zmienię na RT54-M i mam nadzieje ze po sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...