Skocz do zawartości
  • 0

Który typ roweru wybrać


Gość rayn

Pytanie

Który typ roweru będzie najlepszym rozwiązaniem na górskie wypady, nie koniecznie na jeden dzień.

Jedno co wiem na pewno to to że chce fulla, nie pytam o konkretny model ale o rodzaj, czy celować w trail, enduro czy może jakieś xc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najlepiej popróbuj w sklepach czy będzie ci pasować pozycja itp. Czasami są jakieś akcje promocyjne i można wypożyczyć. Ja tak zrobiłem przed zakupem i miałem na pare godziń Scotta Sparka RC. Dzięki temu wiedziałem już w jaki rower celować. Mam lekkiego downcountry 120/110 i skok jest wystarczający a nawet wystaczył by 100 czyli typowe XC. Jednakże downcountry ma mniej agresywną geometrię i czuję się na nim naprawdę bezpiecznie. Ostatnio przejechałem sie trailem 140/130 i różnica jest ogromna. Owszem do zjazdów pewnie lepiej ale jazda po prostym i podjazdy chociażby z racji tego że trailówki są cięższe to jest o wiele ciężej. Może inne trailówki bardziej by mi pasowały ale ten egzemplarz ewidentnie mi nie leżał. Dlatego warto poprzymierzać ale też warto spojrzeć na rowery podobnej klasy.

W górach masz dużo podjazdów i waga ma duże znaczenie. I przychylam się do opinii @KSikorski downcountry albo trail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...