Skocz do zawartości

[Stery] Niekończące się problemy ze sterami - pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, mi pozostaje mu to oddać bo za rower który nie nadaje się kompletnie do jazdy płacił nie będę.

Jeszcze raz od nowa, żebym miał pewność i rozumiał co do zrobienia. Założyć bieżnie i dać tą podkładkę? Powiem już mu co ma zrobić i niech on to już zrobi i tyle. Chce mieć już święty spokój ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też na to wpadłem żeby dać mniejszą i szukałem nawet żeby jakaś prowizorke zrobić ale się nie udało. Po zdjęciu następnej skasowanie luzu jest niemożliwe. Nie ważne jak dokrecę, luz jest taki, że stery sie całe bujają.

Może poszukam znajomego, który w rowerze ma takie podkładki pod mostkiem i spytam czy pożyczy na eksperyment. Jeśli zadziała, zamawiam.

Napisałem że nie ma poprawy, bo luzu nadal nie da się skasować (mowa o zdjętej podkładce) a jak skasuje to kierownica sie praktycznie nie rusza.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się coś przewraca...

Co ma dać zmiana pozycji tych podkładek w kontekście luzu? Absolutnie nic! 

Napisałem że to jest niebezpieczne, ale nie ma to nic wspólnego z kasowaniem luzu.

Konstrukcja jest prosta, patrząc od góry:

- Kapsel

- Mostek

- Podkładki

- Pokrywa

- Pierścień centrujący

- Łożysko górne

- Łożysko dolne

- Bieżnia dolna

Podkładka może też być nad mostkiem. Chodzi o to, żeby rura sterowa nie opierała się o Top Cap, bo nie skasujesz luzu.

Nie wiem jak prościej Ci to wyjaśnić. Natomiast czytając co robisz i nie widząc poprawy, nie sądzę że dojdziesz samemu gdzie jest przyczyna problemu. Robienie w koło tego samego, niczego Ci nie naprawi.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dobre intencje, więc nie bez powodu wątek o sterach ma trzy strony. W poprzednim też Ci doradzałem.

Ty odwdzięczasz się takim tekstem:

Cytat

 Dla mnie koniec tematu, skoro aż tak ci spieszno z pomocą.

Także powodzenia w dalszym rozwiązywaniu problemu, bo ja w tym udziału nie będę brał.

Na przyszłość trochę pokory. Bo najpierw piszesz że wiesz co robisz, a potem okazuje się że nie masz pojęcia o podstawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...