Skocz do zawartości

[Tuning] siodełka Selle Italia SLR :]


skrzynia

Rekomendowane odpowiedzi

Skóra w tym modelu jest bardzo cienka (dokładny model to SLR135 - i taka właśnie jest jego seryjna masa - 135g) więc o jakimkolwiek komforcie nie może być mowy... siodełko jest twarde, ale niektórzy (np. ja gg_krzywy.gif) właśnie takie preferują. Po jakimś czasie przeciera się we wszystkich możliwych miejscach, i wygląda po prostu paskudnie :?

 

slr_1.jpg

slr_2.jpg

 

Więc postanowiłem się tym zająć gg_krzywy.gif

 

Niestety skóra była czymś przyklejona, dodatkowo na powierzchnię siodełka była naklejona dwustronna taśma, która wyjątkowo dobrze się trzymała i nie miała zamiaru zejść "po dobroci" :lol:

slr_3.jpg

slr_4.jpg

W sumie zajęło mi to jakieś 2-3 godziny, siodełko jest ładniejsz, no i "schudło" i to sporo, teraz waży 115g. Zdarłem skórę, pozbyłem się taśmy z powierzchni, a na koniec wypolerowałem całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, wywla przerzutki i zrób sobie singlespeeda - wiesz ile g zyskasz ;)

 

Nie nadaje się na maratony :P

 

Ale singlespeed'a będe składał, mam ramę alu z rozwalonym hakiem (niewymienny), nadaję się do tego idealnie , mam też koła, w tylnym brakuje piasty, więc wpadłem na pomysł zrobienia singlespeed'a małym kosztem, w okolicach wakacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak zad to znosi :?:

 

 

W spodenkach bez wkładki nie jest za ciekawie, ale jak jeździsz "z pampersem" to nie ma problemu, robiłem już dłuższe dystanse..

Komfortowe to nie jest, to oczywiste, ale jest wygodniejsze niż na to wygląda... :lol:

W spodenkach z wkładką jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

az mnie tylek rozbolał jak to zobaczyłęm :) ..skrzynia ty maz manie z ta kelloscia ...z achwile bedziesz przypilowywal tarcze z hamulca i klocki hamulcowe zeby zyskac te lika gramow :P... albo zrzucisz lakier z farbą z ramy,bo to tez wazy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az mnie tylek rozbolał jak to zobaczyłęm :) ..skrzynia ty maz manie z ta kelloscia ...z achwile bedziesz przypilowywal tarcze z hamulca i klocki hamulcowe zeby zyskac te lika gramow :P... albo zrzucisz lakier z farbą z ramy,bo to tez wazy ;p

 

Skrzynia z każdym hamowaniem rower jest coraz lżejszy no i bieżnik się ściera wiec gramy lecą i lecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum przeczytałem, że "SLR'a krytykują w 95% ludzie, którzy w życiu na nim nie jeździli" - i w pełni się z tym zgadzam. Gdyby faktycznie nie dało się na nim jeździć, to zmieniłbym na wygodniejsze - robię trochę kilometrów rocznie, więc to chyba oczywiste...

Uwagi typu "zrzucisz lakier z farbą z ramy,bo to tez wazy" zachowaj dla siebie - poczytaj temat "Ogłoszenie: Mania lekkości" i dostosuj się - w tym dziale piszę się na temat, albo wcale :!:

 

PS. Na przyszłość popraw swoje wypociny, tak, żeby były bardziej zrozumiałe, bo rozkodowanie tego zajęło mi chwilkę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Komfort jest porównywalny ze standardowym SLR'em - typowe siodło wyścigowe, trzeba jeździć w spodenkach z wkładką. Tak do 150km jest OK. W lecie mam w planach trasy powyżej 300km, i potrzebowałem lekkie siodło do drugiego roweru więc zrobiłem małą podmianę i w górskim mam teraz model SLK - wygodniejsze :D Do czasu zamiany zrobiłem na SLR około 5000km i sprawowało się dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle czy by ze swoimVelo Prolite Ti nie zrobiś podobnego tuningu.

To siodło ma dużo gąbki a nawet bardzo :/ Planuje z nim zrobić taki biznes ściągnąć całe obicie i gąbkę zedrzeć skorupe ładnie wypolerować i nałożyć na nie te obicie w miejscu gdzie spotykają się klejnoty przed założeniem obicia chce dać niewielką partię gąbki na koniec założyć seryjne obicie.Plusy to zyskuje na wadze i to sporo

siodło nabiera bardzie sportowszego Charakteru. Lubię siodła typowo sportowe i twarde. Velo wydaje mi się miekkie dlatego robię modernizacje. Boję sie jedynie jednie jednego że niewytrzymią to klejnoty :angry2:( Ale myśle spodenki z wkładką wszystko powinny załatwic :wink:

 

Pzdr

 

P.s.Wydawało mi się że nie ma sensu zakładac nowego tematu więc swój wątek umieściłem w temacie Skrzyni mam nadzieje , że nie ma nic do tego . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Komfort jest porównywalny ze standardowym SLR'em - typowe siodło wyścigowe, trzeba jeździć w spodenkach z wkładką. Tak do 150km jest OK. W lecie mam w planach trasy powyżej 300km, i potrzebowałem lekkie siodło do drugiego roweru więc zrobiłem małą podmianę i w górskim mam teraz model SLK - wygodniejsze B) Do czasu zamiany zrobiłem na SLR około 5000km i sprawowało się dobrze :D

Masz SLK z żelem czy bez? Bo moje obecne mi do konca nie odpowiada i zastanawiam sie nad wymianą kanapy w dalszej perspektywie[hajsu brak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha ;):) :) :)

mam takie jedno małe pytanko...

 

Mianowicie jakby sie nad tym zastanowić to ta skóra musiała po coś być... No i w mojej zmęczonej główce narodził się taki pomysł że była ona po to aby zwiększyć przyczepność du.. względem siodełka...

i tu rodzi się moje pytanie... czy bardzo tyłek jeździ(lub się zsuwa) po takim wypolerowanym siodełku??? Wg mnie, "patrząc z boku" to tak jakbyś sobie wypiłował bierznik na oponach...

 

A może jesteś hardcorowym masochistą lub nagrałeś się za dużo w NFS Undergrounda i zachciało ci się driftować po rowerze :)

 

bez obrazy, ale jestem po prostu ciekaw własności powiedzmy "trakcyjnych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś siodełko Karbonowe ?? Ono jest śliskie z połyskiem Zawodnicy na takich jeżdżą osobiście też jeździłem na Flite Evolution i ani się nie tyłek nie manewrował po siodełku poprostu normalnie się go trzymał więc myśle , że od Skrzyni SLR też nie ma z tym problemów ;) a zresztą jak by coś było to by napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle , że od Skrzyni SLR też nie ma z tym problemów :) a zresztą jak by coś było to by napisał

 

Dokładnie :) Nie da się "ześlizgnąć" itp, jeździ się jak na standardowym siodle.

Blue - SLK mam standardowe, bez żelu i jest super, bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam do was pytanko obecnie jestem na etapie wymiany śrubek w rowerze na ti i al

 

1) Czy ktoś wie jakie są śruby w siodełku selle italia SLR gel flow jak ja zmierzyłem to M6 30mm ale nie wiem jaki jest standartowo do M6 skok gwintu, czy może ktoś ma doświadczenie z tym siodełkiem,

 

2) wymieniam śruby w mostku sztycy itp też na Ti np w mostku ritchey WCS jest 6 śrub M5 20mm ale też nie wiem o jakim skoku gwintu standartowo do M5 skok jest 0,8mm czy ktoś wie jaki jest w tym mostku?

 

3) no i pytanko o xtr jaki skok mają śruby w mocowaniu klamek i manetek w XTR BL-M975, XTR SLM 970?

 

;) Pozdrawiam wszystkich hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...