Skocz do zawartości

[koła] czy warto wymieniać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę o pomoc/opinie. Rzecz dotyczy Cube Analog (Cube Analog 29 / MTB 29er hardtail / Rowery / Katalog Rowerowy 2014 (bikeworld.pl) którego ujeżdżam i modyfikuje od kilku lat. Z fabrycznego osprzętu została właściwie tylko rama, kierownica i właśnie koła, tj. CUBE ZX24 Disc 29 na piastach Shimano HB/FH-RM66. Zastanawiam się czy warto szukać i wymienić ów koła na lżejsze, pod tublesa i z lepszymi piastami? Rower swoje lata ma, mowa oczywiście poszukiwaniu części używanych. Jeżeli warto wymienić to jakiej optymalnej konfiguracji warto szukać, na jakich piastach? 

Aktualnie osprzęt roweru to grupa Deore m6000, opony VITTORIA Mezcal 2.1 - rower wykorzystywany do jazdy turystycznej/rekreacyjnej, ja ważę ok 85

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze kwotę, jaką możesz przeznaczyć na nowe koła to chłopaki coś Ci podpowiedzą. Ze swojej strony mogę napisać, że ja po zmianie kół na lżejsze byłem zadowolony. Lepsze przyspieszenie, lepiej pod górkę. Jednak efekt "łał" szybko minął, do dobrego łatwo się przyzwyczaić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy do gravela kupował koła karbonowe na piastach dt swizz 240 za ok 4k pln. Mój cube ma niecałe 10 latek, mtb, brak sztywnych osiek, raczej na koła karbonowe nie ma co liczyc wiec chyba 1k pln to będzie aż za dużo? Nie wiem, szukam optymalnej konfiguracji, z kosztami sobie poradzę albo odpuszczę 

Liczę, ze mniejsza waga, lepsze piasty i odejście od dętek będzie odczuwalne podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nic im nie dolega. Natomiast czytałem, że najwięcej zyskuje się na lekkich kołach i dobrych piastach - stąd naszło mnie na zmianę.
Jeżeli 1k niezbyt to o jakim budżecie mówimy i czego optymalnego powinienem szukać tak aby zmiana nie była tylko dla samej zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"np. piasty dt240 przy amatorskich zastosowaniach to trochę biżuteria i przerost formy nad treścią"

- możesz rozwinąć? Właśnie jestem też na etapie wyboru piast - dt240 albo 350, nie znam się na tym kompletnie. Wiem, że nie będę jeździć w deszczu i wolałbym coś lżejszego. Ale 1000zl różnicy piechotą też nie chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...