Skocz do zawartości

[MTB do 8000 PLN] Hardtrail, no chyba że full


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam 170cm wzrostu i wage 71kg, szukam roweru MTB głównie do:

* Jazda po Polskich drogach :D 

* A tak na serio: Lekki/Średni teren, żadnej grawitacji, jakiegoś downhillu, itp. Czasami jakiś korzeń, kamienie (Jak to w lesie po ścieżkach/trasach rowerowych)

* Dojazd do pracy, DDR-ki oraz drogi nieutwardzone

Co do roweru to tylko Nowy wchodzi w gre, za dużo razy się sparzyłem podczas zakupu/próby zakupu używki. Nie wiem tylko jaki napęd/przerzutki były by najlepszym wyborem w tym pułapie cenowym, oraz w ww. celach. Podejrzewam że jak ma być Nowy, to tylko Hardtrail w tym pułapie cenowym będzie, wątpie w jakiegoś Full-a z sensownym wyposażeniem.

Czemu tak dużo chce wydać? A nie np: 3 000-4 000? Bo chce coś co starczy na lata, z dobrym wyposażeniem. No i nowy jest droższy :)

 

Czekam na rady,

Pozdrawiam, Tomek

   
   

 

 

 

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, czyli albo 10k+ albo czekanie...

A co sądzisz/sądzicie o Dartmoor primal pro 27.5" lub Author Instinct 29 ? Za 7k jest 1, 2 za 6.5k tylko nie wiem jak tam wygląda kwestia wyposażenia...

Wiadomo, wolałbym zapłacić jak najmniej, ale jeśli to ma mieć drastyczny spadek jakości...

Najbardziej by mi zależało żeby rama była jak najlepsza, bo potem mógłbym zrobić tuning i pozmieniać resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak najlepsza, to znaczy jaka ?  Widzisz, cały czas są to stosunkowo nieduże pieniądze, więc specjalnego szału niestety nie będzie...  Alu ze współczesnymi standardami w większości są zbliżonej jakości i podobnie ważą (dochodzą niuanse np. gładzonych spawów i być może jakości lakieru).  Karbon będzie lżejszy o jakieś 0.3 -0.5 kg, ale nadal do wylajtowanych konstrukcji zabraknie drugie tyle, jednak to już zupełnie inna półka osprzętowo -cenowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie rozważyłbym Kellys gate 90.

https://allegro.pl/oferta/rower-kellys-gate-90-rama-s-kola-29-zielony-mat-12223025690

+ dostępny Twój rozmiar od ręki

+ nie ma biedy w napędzie, a wręcz przeciwnie 

+ nowoczesna rama, subiektywnie ładna

+ akceptowalna amortyzacja

+ ma droppera. Gwarantuję że nawet w rekreacyjnym użytkowaniu robi różnicę (jeśli nie robi to sprzedasz za kilkaset złotych)

Koła i hamulce raczej oszczędnościowe, ale bez rażącej biedy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc szybki przegląd niestety nie znalazłem idealnego rozwiązania 😉

Jest  jeszcze peak boost slx w rozmiarze S: https://allegro.pl/oferta/accent-peak-boost-slx-29-rozmiar-s-12193186966

Jest dobrze i równo wyposażony po za amortyzatorem. Jednak zapas budżetu jest na tyle duży, że starczy na kupno lepszego, zakładając sprzedaż machete jako nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...