Skocz do zawartości

[Opony] na obręcz Merida Comp CC20mm)


tomasz777

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie wiem jak z dostępnością, ale w niezłych cenach były decatlonowskie SunRingle Duroc 30 - kiedyś się mocno zdziwiłem widząc cenę obręczy, a kompletne koła chodziły za ok. 1 k (jeśli są faktycznie dostępne, to 8.5 stówy brzmi lepiej niż dobrze)...
Pewnie specjalnie niską masą nie grzeszą, ale jak za taką kasę, to nie jest źle (obręcze 26 mm wewnętrznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtt80 napisał:

Na Fitwheels masz teraz koła na obreczy xm 481 i piastach xtr za 1,7 z groszem. Inwestycja raczej na lata, tym bardziej jesli po głowie chodzi full.

Właśnie ten model będzie mi pasował do mojej meridy?

https://fitwheels.eu/kola-shimano-xtr-dt-swiss-xm-481-29-centerlock-boost-microspline-12-p-284.html

 

Osprzet mam Deore 1x11.Muszę mieć pewność na 100 procent,bo nie bedę odsyłał.Mieszkam w Holandii ,mam nadzieje żę wyślą.Fajna szerokość wewnątrz,30mm,tu już można laczka zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich co potrzebujesz to Ci złożą i wycenią, nie musisz brać gotowców ze strony. Podaj jaką preferujesz piastę, bębenek, szerokość obręczy, mocowanie centerlock lub 6 bolt i zalecaną maksymalną wagę użytkownika oraz kolor nypli.

Swoje zamawiałem wyłącznie mailowo i rozpisali co jest dostępne i co mogę sobie wybrać do montażu, wysłali pro formę, zapłacone i po kilku dniach było po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze nic w gotowcach.Pisałem do nich on line.Dowiedziałem sie tylko ze nowe piasty xt i xtr sa na 1x12 i połaczeniesie przerwało.

Teraz, tomasz777 napisał:

Nie widze nic w gotowcach.Pisałem do nich on line.Dowiedziałem sie tylko ze nowe piasty xt i xtr sa na 1x12 i połaczeniesie przerwało.

Jestem zdecydowany na kupno.

1 minutę temu, tomasz777 napisał:

Nie widze nic w gotowcach.Pisałem do nich on line.Dowiedziałem sie tylko ze nowe piasty xt i xtr sa na 1x12 i połaczeniesie przerwało.

Jestem zdecydowany na kupno.

Przecież 1x11 to nowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na strone shimano i co zobaczyłem?Każda grupa ma w ofercie piasty 1x11, 1x12 a nawet jesli ktoś ma mocowanoe QR ,to też jest.Muszę chyba gdzie indziej szukac tych kół,jesli ta firma widzi problem z piastami do 1x11.

Edytowane przez tomasz777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typie, jest święto, sklepy są pozamykane, zadzwoń w normalny dzień roboczy i porozmawiaj na ten temat. Wymagasz aby w dzień wolny od pracy ktoś się zajmował tak arcypopularnym i rentownym tematem jak gotowe zestawy kół z piastami Shimano pod 11s…

Nie wiem na jakiej stronie Shimano byłeś ale piasty na 11s kończą się na grupie M5100 w której są piasty MT400. Wszystko wyżej jest 12s na bębenku microspline. Mieszkasz w Holandii to sklepów i serwisów rowerowych powinno być więcej niż piekarni, na pewno znajdziesz kogoś kto zaplecie koła na MT400 bo zaraz się okaże, ze nie wysyłają do Holandii albo będzie drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak od razu typie?Ja tu grzecznie radze się doswiadczonych kolegów.Z tego względu że mieszkam w Holandii,zapomniało mi się że jest święto.Serwisy i sklepy są,tylko że tu wymiana dętki kosztuję 50 euro i lepiej omijać szerokim łukiem.Chyba logiczne że szuka sie tam gdzie taniej.Pisałem że sie zdecydowałem na koła i nic tu za drogo,bo jak mnie najdzie ochota to pójde i kupie sobie rower za 3 tyś euro.na razie mam Meridę ,to jest mój pierwszy w zyciu powazny rower i zaczynam z tym zabawę.Nie wiem co z czym sie je i zdziwło mnie że ludzie potrafia kupić koła które kosztuja połowe wartosci roweru.Poproszę trochę wyrozumiałośći kolego,nie typie.Po to to forum chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty szukasz jak najtaniej to sprawdź oferty kilku sklepów. Dla mnie logiczne aby znaleźć dobrze aby być zadowolonym. Dostałeś odpowiedz na pytania. Możesz zamówić koła DT z piastami DT z bębenkiem HG. W czym jest jeszcze problem?

Nikogo naprawdę nie obchodzi ani na nikim nie robi wrażenia, że jak najdzie cię ochota to sobie możesz kupić rower za trzy tysie ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła setowe DT wychodzą drogo. 360 euro to około 1700 zł.  A wydaje mi się, że seria M1900 to obręcz M462. Nie jestem pewien tylko jakie piasty, ale na pewno nie lepsze niż 350 więc wychodzi prawie już koszt kół składanych na lepszych XM421 i piastach 350.

 

Do dobrania kół musisz przede wszystkim wiedzieć:

- rozmiar koła i szerokość obręczy jaka cię interesuje 

- standard piast ( boost/ zwykle)

- rodzaj mocowania tarcz hamulcowych (jeśli masz centerlock a znajdziesz jakieś fajne koła na 6 śrub to też nic straconego, są adaptery). 

- rodzaj bębenka (Shimano mtb 11s)

 

Później wybierasz jeszcze szprychy i nyple, ale to nie ma znaczenia dla kompatybilności. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hawkeye napisał:

Koła setowe DT wychodzą drogo. 360 euro to około 1700 zł.  A wydaje mi się, że seria M1900 to obręcz M462. Nie jestem pewien tylko jakie piasty, ale na pewno nie lepsze niż 350 więc wychodzi prawie już koszt kół składanych na lepszych XM421 i piastach 350.

 

Do dobrania kół musisz przede wszystkim wiedzieć:

- rozmiar koła i szerokość obręczy jaka cię interesuje 

- standard piast ( boost/ zwykle)

- rodzaj mocowania tarcz hamulcowych (jeśli masz centerlock a znajdziesz jakieś fajne koła na 6 śrub to też nic straconego, są adaptery). 

- rodzaj bębenka (Shimano mtb 11s)

 

Później wybierasz jeszcze szprychy i nyple, ale to nie ma znaczenia dla kompatybilności. 

 

 

 

 

 

Te XM 421 niedostępne.Zadzwonie do nich w poniedziałek zapytam.Czyli tak na przyszłość tył 12/148 mm TA boost shimano mtb

przód 15/110 mm TA boost  centerlook.

Tylko z tą szerokością sam nie wiem.Te 30 mm szerokości to podobno szaleństwo.Do maksymalnie szerokich opon 2,4 to chyba starczy 25 mm,bo szerszych zakładac nie będę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomasz777 napisał:

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/xtr-m9000/FH-M9011-B.html

Napisane że obsługuję kasety jedenasto rzędowe.Może czegos nie rozumiem.

Grupy M6000, M7000, M8000 i M9000 nie są już produkowane. Jak ktoś ma zapas części to ma, ale nowych w shimano już się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

25 mm to wcale nie jest dużo - uważam wręcz, że to minimum i to pod niektóre 2.25" (np. u mnie WTB Ranger ze sporym balonem, które w praktyce wyglądają podobnie jak Jack Rabbit 2.25" na obręczach 19 mm)...  Także 30 mm to dobry kierunek, tylko pozostaje jeszcze kwestia miejsca w ramie pod szerokie opony (np. ja u siebie w Scale 930 nic szerszego nie założę - na górze jest miejsce, ale na dole z nim krucho)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...