Skocz do zawartości

[konwersja roweru] TSDZ2 na pasku?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio pomyślałem o kupnie roweru i zamontowaniu TSDZ2. Niestety cena nowych rowerów z dużą bateria to tak od 11 tys. 😕 Pomyślałem, że kupię dobry rower i go przerobię. Marzy mi się wersja z biegami alfine 8 i napędem na pasku Gatesa (jeżdżę głównie po mieście, ale chciałbym się wypuszczać w jakieś weekendowe traski na szutrach :)

Stąd pytanie: czy da się zamontować zębatkę pod pasek napędowy Gatesa do mida TSDZ2?

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz się z takim silnikiem spotkałem, i był do zwykłego górala dopasowywany, także czy będą jakieś komplikacje z piastą z biegami - nie wiem, choć się domyślam. Po pierwsze zębatka jaka jest w tym silniku jest nieco węższa od tej do paska, także może być kolizja z silnikiem albo jakimś innym elementem. A dwa - linia łańcucha. Dla piast wielobiegowych jest inna niż dla klasycznych napędów z kasetą - korba jest bliżej ramy. A musisz mieć to ustawione idealnie, jeśli chcesz zastosować pasek. Moja opinia jest taka że to druciarstwo, ale próbować można :D

Google parę wyników zwraca pod hasłem "tsdz2 gates belt" także możesz przejrzeć. 

Na Twoim miejscu szukałbym roweru z piastą z biegami i Shimano Steps. Bardzo fajnie to ze sobą współpracuje a łańcuch jednorzędowy w przeciwieństwie do klasycznego przerzutkowego jest bardziej wytrzymały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też myślałem o tej zębatce, jest też chyba grubsza. Próbować zawsze można (słyszałem że się da) jeśli miałbym już taki rower. Nie wiem czy chce podjąć ryzyko żeby taki kupić i okaże się że się jednak nie da ;) już się wyleczyłem z alfine 11, bo słyszałem, że jest delikatniejsza, a silnik to jednak spore obciążenie. Może jednak wyleczę się też z paska, ale moje gadżeciarstwo mi na razie nie pozwala :D poszukam jeszcze na zagranicznych forach, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...