Skocz do zawartości

[Hol] Follow me


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem holu follow me. Czytałam jak go zamontować na tylnym kole, ale nie wiem, czy będzie to pasować do osi na nakrętki w gazeli Rometa. Piasta to JoyTech JY-734 aluminiowa. 

W Tym artykule poniżej napisali, że oryginalną szpilkę samozamykacza trzeba zamienić na tą z zestawu follow me. Zupełnie się nie znam na rowerach i nie wiem czy oryginalną oś gazeli da radę zamienić na tą z follow me. Może ktoś już to instalował albo wie czy tu się uda? 

https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6204/hol-rowerowy-follow-me---opinia-o-produkcie-wrazenia-z-uzytkowan

Edytowane przez Monika123
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Piasta jest na nakrętki, a nie szybkozamykacz, potrzebna byłaby spora modyfikacja lub wymiana koła.

Jeszcze raz zerknąłem na artykuł i wynika z niego, że są dostępne jakieś adaptery. Najlepiej poszukać w oficjalnej specyfikacji/na stronie producenta.

Wychodzi na to, że trzeba użyć tego: https://www.centrumrowerowe.pl/adapter-do-osi-pelnej-follow-me-3-8-pd18170/

Upewnij się, czy na pewno masz tylne koło z piastą na nakrętki, bo specyfikacja to jedno, a praktyka - drugie. Widzę po zdjęciach, że rometowskie Gazele mają różne systemy mocowania kół w zależności od modelu i rocznika.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

tak się składa, że jestem współautorem tego artykułu. Wrzuć zdjęcie piasty tylnej, spróbuję ocenić czy potrzebujesz jakiegoś adaptera. Generalnie zasada jest taka:

- jeśli masz zwykłą szpilkę na szybkozacisk - wymieniasz na standardowy zacisk z holu

- jeśli masz sztywną oś piasty - kupujesz drogi adapter

- jeśli masz oś pełną, np. taką (followme-adapter-do-osi-pelnej-3-8%5B2%5) musisz zakupić któryś z adapterów do osi pełnej, w odpowiednim rozmiarze (najczęściej jest to adapter 3/8" czyli ten - https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?167,followme-adapter-do-osi-pelnej-3-8-

Najlepiej sprawdzić w specyfikacji roweru lub zapytać w serwisie. A jak masz możliwość to podjechać i sprawdzić, bo czasami wymagany jest M10.

Edytowane przez SebaM85
Poprawne wstawienie obrazka / doszczegółowienie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłam hol follow me. Założyłam z adapterem 3/8. Ale jest jakoś krzywo. Ta czarna plastikowa osłonka od holu nie jest na środku opony tylko jakby jest bardziej w lewo. Czy tak ma to wyglądać, czy mój rower nie pasuje do holu, czy mam odkręcić któraś nakrętkę?

IMG_20220610_161811.jpg

IMG_20220610_161748.jpg

Screenshot_2022-06-10-16-12-42-165_com.miui.gallery.jpg

IMG_20220610_161835.jpg

Edytowane przez Monika123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...