Skocz do zawartości

[miasto/las] Lepszy będzie Rockrider XC 100 czy Riverside 920 ?


Rekomendowane odpowiedzi

miałem okazję przejechać się na S i M. UWAGA na rozmiarze S przy ostrym skręcie pedał ma może 3 mm zapasu od koła, parę razy zwadziłem butem o oponę. Mam 167cm wzrostu i wygodniej mi się jedzie na S ale musze wybrać M ze względu na ten "defekt". Nikt nigdzie wcześniej nie wspominał o tym więc myślę że warto żeby ktoś kto chce S wiedział że tak jest. Ogólnie rower prowadzi się rewelacyjnie

Edytowane przez waxman
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak oceniasz zachowanie się Riverside 920 w terenie ze zdjęć z pierwszego postu? Masz już jakieś przemyślenia czy dobrze zrobiłeś biorąc rower crossowy zamiast MTB? Mam podobne rozterki. Też mieszkam nad morzem, okolice Ustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem co roku w Ustce. XC100 nie sprawdzi się w takim terenie. To jest typowa maszyna w góry. Do tego bież pod uwagę, że pozycja może męczyć już po paru kilometrach na siodełku. Ok, ma plusy jak sztywne osie czy większy skok amorka, z którego i tak nigdy nie skorzystasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, m1strzunio napisał:

XC100 nie sprawdzi się w takim terenie

Sprawdzi się idealnie na trasach, które podlinkował @Cirrus

12 godzin temu, m1strzunio napisał:

To jest typowa maszyna w góry

Ojjj, nie przesadzałbym.

12 godzin temu, m1strzunio napisał:

Do tego bieRZ pod uwagę, że pozycja może męczyć już po paru kilometrach na siodełku.

Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 22:30, Cirrus napisał:

A czy znasz czerwony szlak niedaleko Ustki? Strasznie mi się on podoba, ale mam wątpliwości czy rower crossowy sobie z nim poradzi. Tutaj jest pokazane jak to wygląda Ustka -Orzechowo - Poddąbie - Dębina .Albo niedaleko w Słupsku Bike Park Słupsk

Znam to miejsce, było się parę razy. Super widoki i ogólnie fajna miejscówka. Na crosie będzie ciężko, co nie znaczy że na MTB przejedziesz od tak sobie. Kwestia tego czy będziesz całymi dniami po takich wydmach jeździć? Jak tak, to ok. MTB ma sens. Ale znając ukształtowanie terenu i masę świetnych tras w okolicy jak szlak zwiniętych torów czy trasa na Gardno to R920 lepiej się tam sprawdzi. 

No i kwestia czy lubisz sportową pozycję czy nie? Ja pomimo wymiany kierownicy z prostej na lekko wygiętą nadal na XC100 mam problemy z nadgarstkami i bolą mnie plecy po 80km. Gdzie na innych rowerach ten problem nie występuje. 

Jak masz wątpliwości co wybrać idź do decathlonu i wypożycz oba rowery. Koszt nie jest duży a na pewno zaoszczędzisz sobie później problemów. Może się okazać, że MTB jest ok ale np zamiast XC100 kupisz ST900 gdzie jest mega wygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niewłaściwa droga? Chciałbym jakoś pogodzić w miarę komfortową pozycję i prędkość na typowych ścieżkach rowerowych z jako takimi właściwościami terenowymi. Trasy które podlinkowałem będą robione raczej kilka razy w roku. Na co dzień rzeczywiście będę jeździł bardziej spokojnie. Coś mi się wydaje, że nie ma takiego sprzętu, który pogodzi to wszystko. A który z wyżej wymienionych crossów najlepiej się nadaje w teren? I czym one technicznie się różnią od tańszego Riverside 920?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się ma to:

Cytat

Trasy które podlinkowałem będą robione raczej kilka razy w roku.

do:

W dniu 5.05.2022 o 15:12, waxman napisał:

W tygodniu będę jeździł tylko po mieście w weekendy na trasy takie jak np na zdjęciu (max 3 godzinny):

?

To nie masz co rozkminiać tylko bierz crossa, który Ci się podoba, bo widzę, że do lasu Cię w ogóle nie ciągnie... 

Każdy z ww. wymienionych się nada. Kwestia czy wolisz napęd 1xx, 2xx czy 3xx, ale patrząc jak piszesz to proponuję Riverside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi cytat to wymagania użytkownika waxman. Na jego zdjęciach teren nie jest aż tak trudny jak podlinkowane przeze mnie trasy. Częściej zapewne będę jeździł w terenie jak na tych zdjęciach. Powiem tak, sam do końca nie wiem ile będę jeździł w terenie. Na rowerze ostatnio jeździłem za dzieciaka jakieś 17 lat temu. Dlatego ciężko mi się zdecydować, a chcę pojeździć głównie dla zdrowia. Mam fajne leśne tereny dookoła ale na razie nie wiem czy się wciągnę. Chyba na początek cross będzie odpowiedni. Dzięki za propozycję, coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...