Skocz do zawartości

[Gravel] do max 7 tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Potrzebuję Waszej rady. 2 lata jeździłem na szosie, ale niestety miałem wypadek i szosa raczej do kasacji. Niemniej jednak już od jakiegoś czasu miałem w głowie, że szosa mnie ogranicza (wiem - wyświechtane to, ale u mnie faktycznie tak jest) bo: 1. czasem chciałbym zjechać poza asfalt, 2. asfalty w mojej okolicy są kiepskie.

Mam 188 cm, ważę 92kg.

Budżet max to 7 tyś (choć oczywiście wolałbym taniej).

Co mi się podoba i co właściwie mieści się w budżecie: KROSS ESKER 6.0, ROMET ASPRE 2, ROMET BOREAS 2 (tu jest 1x11, ale w MTB mam i bajka...), NS Bikes RAG+2 (+1 gdyby był poniżej 7k to bym nie musiał w ogóle szukać porady:)), BH GRAVEL X 2.0, SPECIALIZED CRUX (używka). Trochę tego jest....

Jak będę jeździł: 70% asfalty (różnej jakości), ale będą i jakieś podjazdy - trochę się obawiam 1x11 w tej sytuacji (w MTB mam 1x12 gdzie jest 10-51T, ale w gravelach widzę 10-34 ). Co radzicie? 1x11 da radę, czy raczej muszą być 2 blaty z przodu?

Cenowo wiadomo że ASPRE 2 jest chyba najlepszy, ale dostępność dramat. ESKER 6.0 kusi mnie fajnym osprzętem 2x11, ale czy warty 7200? NS Bikes RAG+2 - mechaniczne hamulce, BH Gravel fajny, ale straszny mix sprzętowy..... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak będę jeździł: 70% asfalty (różnej jakości), ale będą i jakieś podjazdy - trochę się obawiam 1x11 w tej sytuacji (w MTB mam 1x12 gdzie jest 10-51T, ale w gravelach widzę 10-34 ). Co radzicie? 1x11 da radę, czy raczej muszą być 2 blaty z przodu?

W którym gravelu masz taką kasetę przy jednym blacie? Bo np. w boreasie jakiego wymieniłeś jest korba 40 a kaseta 11-42. Czy muszą być? Co kto lubi. Moim zdaniem jeśli będziesz jeździł głównie po asfalcie to dwa blaty a w rezultacie ciaśniejsze stopniowanie pozwolą na wykręcanie lepszych prędkości. 

 

 

Osobiście szukałbym pewnie eskera, ma wszystko co powinien mieć gravel. Aspre 2 również jest spoko ale raczej nie da się już znaleźć 58 jakiego potrzebujesz, zostaje ewentualne czekanie na model 2022

Przy takim budżecie już raczej tylko hydraulika ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Racja, coś pomyliłem. Jest 11-42.

Co do prędkości to nigdy jakoś w to nie celowałem, nawet na szosie (kolejny powód, że szosa to nie do końca dla mnie). Ja raczej celuję głównie w urozmaicenie trasy + długość. Bardziej mnie cieszyło jak zrobiłem 70km przy słabej prędkości, niż 25 km cisnąć:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci pomogę, bo miałem Marina DSX 2 na jednym blacie właśnie z 10-51 korba 42 i wymieniłem na Esker'a 6 z gościem z moją dopłatą. Jeśli chodzi o to co pytasz, jeśli jeździsz na asfalcie to ja już zdążyłem zauważyć przez tydzień posiadania DSX'a że rzadko używalem największych z tyłu więc tak naprawdę z dwóch mogloby tam nie być, ale j/w, jeśli jeździsz większość po asfalcie wziąłbym coś z dwoma blatami, mówię to z autopsji, szybciej dopasujeez przełożenie niż w X1 

Edytowane przez krzysiekgrwn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziurawy asfalt - Marin Gestalt 2. Tiagra 2x10. Jakbyś potrzebował to ma oczka na błotniki i bagażnik, nawet z przodu :) Z drugiej strony - ani w tym rowerze, ani w tych, które proponuj dalej, nie da się raczej pogodzić torby pod rurę z bidonami :)

Na szutry - DSX2 albo droższa (i gorsza?) wersja z barankiem i napędem Microshift Advent - Gestalt X10 (1x10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...